Od początku kwietnia w różnych częściach Polski, w dużych miastach i małych miejscowościach, w szkołach i wielu innych miejscach odbywają się Narady Obywatelskie o Edukacji, czyli NOoE. Jedną z nich zorganizowano w szkole podstawowej nr 1 w Opolu.
Ma 98 lat, ale energii i pogody ducha pozazdrościć mu może niejeden 40-latek. Od 80 lat pisze wiersze i komponuje piosenki. Co więcej, śpiewa i wykonuje je na własnoręcznie zrobionych instrumentach: mandolinach i skrzypcach. Jednak dopiero...
Co jest nie tak z koroną Orła Białego, dlaczego trzeba zmienić kolejność zwrotek w „Mazurku Dąbrowskiego”, kiedy na górnym pasku polskiej flagi może się pojawić godło i dlaczego czerwony jest na dole - wyjaśnia Przemysław Rey, kierownik oddziału...
Kobiety zabijają, kiedy zostają doprowadzone do ostateczności. Najczęściej chroniąc siebie lub dzieci. Gdy wbiją nóż w partnera, krzyczą, że nie chciały, bo przecież tak bardzo kochały.
Coś kończy - przynajmniej w dziejach polskiej muzyk rozrywkowej. Wczoraj zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka działającego ponad półwieku ma scenie Tercetu Egzotycznego.
Ach, cóż to miały być za rejsy! W tym roku prom na Wiśle wreszcie miał zacząć regularne kursy. Niestety, ma solidne opóźnienie przez „Naturę 2000” i procedury.
Hamida i Assef uciekli z Syrii przed wojną do Lublina. - Dzieciom odpowiadam, że mam inny kolor skóry, bo w Syrii jest więcej słońca i dlatego jestem bardziej opalony - wyjaśnia Assef.
W końcu jest szansa na coś, co powinno stać się już wiele lat temu - bydgoski Stary Rynek po remoncie będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy organizuje manifestację w Warszawie. Głównym postulatem, od minimum 2 lat, jest zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. Jeśli manifestacja nie przyniesie skutku, protest przyjmie inną formę.
Gdy wydawało się, że wreszcie coś drgnęło w sprawie dzikiego wysypiska przy Mazowieckiej 6, pojawiły się kolejne problemy. Dla nieruchomości został ustanowiony kurator, ale złożył już wniosek, by zwolnić go z tej funkcji. Co dalej?
Średnio 1,5-1,8 tys. złotych mniej zarobili nauczyciele, którzy wzięli udział w strajku. Potrącenia na indywidualny wniosek belfrów potrącenia mają odbywać się w ratach.
W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont placu przed dworcem PKP w Inowrocławiu. Oznacza to, że przez najbliższe pół roku ,od 7 maja, nie da się tam podjechać ani prywatnym samochodem, ani też taksówką czy autobusem MPK.
Wróżka przepowiedziała mu, że w ciągu roku ożeni się. Z Krystyną. A on poznał Henrykę.
Z pierwszoklasistami ze SP nr 27 w Bydgoszczy, dyskutujemy o Dniu Flagi, patriotyzmie, życiu przeciętnego Polaka. Jakoś tak wyszło, że o YouTube też.
W szpitalu przy ul. Jaczewskiego powstaje Wschodnie Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej. Ośrodek otrzymał na ten cel 1,3 mln złotych. Lublin jest jednym z trzech pierwszych miast, które wprowadzają ten pomysł w Polsce.
Współczesna Polka nie boi się antykoncepcji. Co więcej, twierdzi, że pigułka może poprawić jakość życia. Jednak badania pokazują też, że aż połowa kobiet w naszym kraju nie stosuje żadnych środków.
Rozmowa z prof. Ryszardem Kaczmarkiem, historykiem, autorem wydanej ostatnio książki „Powstania śląskie 1919-1920-1921. Nieznana wojna polsko-niemiecka”.
Rozmowa telefoniczna:- Dzień dobry. Pan AutoHol jest, tak? - Tak. - Holowaliście mój samochód na parking miejski. Właśnie odbieram go, a zawieszenie jest uszkodzone...
- Choć mieszkam w Irlandii, bardzo interesuję się życiem Grudziądza. Cieszę się sukcesami mieszkańców i miasta - w rozmowie z "Pomorską" mówi JACEK JASZCZYK, pochodzący z Grudziądza, mieszkający w Dublinie radiowiec, poeta, laureat tytułu...
Pomyślałam, że gdyby nie było filmów jako inspiracji, to być może teatr przestałby istnieć! W teatrze wystawia się teraz scenariusze filmowe. Ostatnio np.: „Panny z Wilka”, „Co gryzie Gilberta Grape’a” - i sporo innych. Po drugie kamera urozmaica...
Moja pierwsza w życiu jazda gokartem miała miejsce przed stadionem Wisły, na popękanym asfalcie, dawno, dawno temu, gdy na Rynku parkowały łady. Ojciec nalegał, żebym się w to wkręcił, że to jedyna droga do kariery rajdowca, że mi wszystko...
To opowieść, w której pojawiają się celebryci, funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, muzealnicy i znawcy sztuki. W tle największa kradzież obrazów z Muzeum Narodowego w Krakowie.
W maju 1791 r. grały emocje i rewolucyjno-reformatorski pośpiech. - Ale też zadanie, które sobie wyznaczyli posłowie, było imponujące. Powstawały fundamenty nowoczesnego państwa -mówi prof. Andrzej Chwalba, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego,...
Rzucił klątwę, brał udział w sabacie... Tomasz Kwaśniewski, reporter i pisarz, próbował doświadczyć magii na własnej skórze. Wyniki opisał w książce „W co wierzą Polacy?”, uchylając czytelnikom drzwi do świata wróżek.
O meandrach etykiety i jej znaczeniu w XXI wieku rozmawiamy z Adamem Jarczyńskim z Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety, autorem bloga dobremaniery24.pl.
Studenci Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci zakończyli zajęcia w tym roku akademickim i odebrali wpisy do indeksów u samego rektora! W ostatniej edycji wzięło udział 400 dzieci, odbyło się ponad 80 różnorodnych zajęć – warsztatów, wykładów i pokazów.
Sandra Korzeniak to jedna z ważniejszych, ale też najbardziej niekonwencjonalnych aktorek polskiego teatru. Wkrótce będziemy mogli ją obejrzeć w filmie „Dziura w głowie”.
We wtorek minęły 44 lata od tragedii w słubickich koszarach. Zginął uczeń, nauczycielka i dwóch żołnierzy. - Kiedy żołnierz wyjął zawleczkę, okazało się, że granat nie był ćwiczebny. Eksplodował... - wciąż pamięta Alicja Kamińska. Przerywa, bo łzy...
We wtorek odbyła się konferencja prasowa w siedzibie Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr w Guben. Na spotkaniu pojawił się minister sprawiedliwości, Europy i ochrony konsumenta Brandenburgii Stefan Ludwig. Omawiano przyszłe plany Euroregionu.
- Aktualnie obowiązująca data zakończenia remontu ul. Kostrzyńskiej to koniec grudnia tego roku - słyszymy w urzędzie miasta w Gorzowie.
Największe lubelskie przedsiębiorstwa mogą się pochwalić milionowymi zyskami, ale także rosnącymi długami.
7,5 mln zł otrzyma Politechnika Koszalińska w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”. To pozwoli na kontynuację działań, które służą podniesieniu skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej uczelni.
Z małym poślizgiem, ale już jest. Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku robi imponujące wrażenie.
Dla Dariusza W. pijacki wybryk, który określił „ludzką swoją głupotą” i „głupim żartem”, skończył się wyrokiem 3 lat więzienia. Grzegorz T. mógł zginąć. Kolega rozciął mu szyję stłuczoną o skrzynkę energetyczną butelką po piwie.
W środę mija rok od śmierci wybitnej polskiej skrzypaczki i pedagoga Wandy Wiłkomirskiej. Zmarła ona w wieku 89 lat w Skolimowie.
Czy marchewka jest owocem, czy warzywem? Takimi sprawami zajmuje się Parlament Europejski, ale po prawdzie to arcyważne ciało unijne.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.