Ludzie nie przetrwali, ale architektura została. - Piękne mury i cegła… tak dobrze zbudowane, tak pięknie zespojone, nawet po stu latach wszystko tu zachwyca, nic nie ma prawa się rozsypać - mówi Karolina Jakoweńko, nasza dzisiejsza przewodniczka...
Słowa „mała ojczyzna” dla jednych są książkowym frazesem, ale dla innych - treścią, za którą warto oddać życie. I oni właśnie, choć walczą słowem, uporem, patriotyczną postawą, a nie dokonują wielkich czynów na polu walki, okazują się być...
Rozmowa z Malwiną Paszek, multiinstrumentalistką i animatorką kultury, laureatką Medalu Młodej Sztuki, w kategorii „Muzyka tradycyjna”.
Paweł Mąciwoda Scorpions. 15 lat miał, gdy ojciec podarował mu gitarę. Dzięki talentowi i uporowi trafił na szczyt. 21 lipca grupa Scorpions wystąpi w Arenie Gliwice.
Wierzy w Boga, świetnie gotuje i kocha sen. Do tego przyznała się w jednym z wywiadów. Wraz z siostrą Magdaleną, stewardesą, napisały książkę „Siostry gotują”. Mowa o dziennikarce Annie Popek, która wszędzie podkreśla, że jest z Bytomia.
By wziąć udział w programie „Masterchef”, rzuciła pracę w korporacji i zostawiła na kilka tygodni trójkę dzieci. Dziś Jola Naklicka-Kleser jest gwiazdą „Pytania na śniadanie”, ma swoje studio kulinarne w Katowicach, występuje w reklamie banku,...
Mąż Doroty, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w grudniu 2016 roku, będzie odpowiadał przed poznańskim sądem za groźby karalne, które miał kierować wobec swojej żony i jej siostry. Chociaż wydawało się, że sprawa będzie rozpatrywana we...
Z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. Andrzejem Lesickim rozmawiamy o historii, ale też o największych wyzwaniach uczelni i planach na przyszłość.
Gmina Wolsztyn udzieliła dotacji na remont kościoła. Jednak nie wszyscy radni byli zgodni co do tego, aby się do zadania dołożyć.
Aleksandra Kurzak, światowej sławy śpiewaczka operowa wprawdzie pochodzi z Dolnego Śląska (konkretnie Brzegu Dolnego), ale na Górnym Śląsku będzie można ją usłyszeć. Już jutro. 3 maja zaśpiewa w NOSPR w Katowicach.
W Kiełczewie pod Kościanem wrze, a rolnicy dziwią się, że ktoś zaprojektował taką drogę.
Poznańska policja poszukuje mężczyzny, który oszukiwał lokatorów na Jeżycach. Mężczyzna prawdopodobnie podszywał się pod inną osobę i wynajmował mieszkanie, które do niego nie należało. Kiedy już otrzymał kaucję i zapłatę za pierwszy miesiąc,...
Od poniedziałku 6 maja do niedzieli 26 maja klienci Galerii Łódzkiej (al. Piłsudskiego 15/23, Łódź) mogą podziwiać naprawdę „odjazdową” wystawę. W roli głównej – Mercedes-Benz. Ikony przemysłu samochodowego zaparkowały w centrum handlowym, ciesząc...
W środę mija rok od śmierci wybitnej polskiej skrzypaczki i pedagoga Wandy Wiłkomirskiej. Zmarła ona w wieku 89 lat w Skolimowie.
Już ponad dwa lata temu miały być gotowe lokale w budynku, który w swojej ofercie ma deweloper Pajo. Niektórzy klienci chcieli w nim zamieszkać, inni otworzyć biura.
Na sesji rady powiatu ostrowskiego radni podjęli jednoznacznie negatywne stanowisko w sprawie budowy stacji paliw w Ostrowi Mazowieckiej. Zabiega o to prywatny przedsiębiorca, stacja miałaby powstać przy ul. 3 Maja, dokładnie naprzeciw kościoła...
Coraz więcej miejscowości w powiecie ostrołęckim ma oryginalne pomysły na wydanie swoich funduszy sołeckich. Przypomnijmy: w dużym uproszczeniu, fundusz sołecki to część budżetu gminy, rozdzielona do wydania miedzy wsie. Jego wysokość jest...
Lasy Państwowe większość prac delegują firmom zewnętrznym. Nowe nasadzenia, pielęgnację młodników oraz ścinkę przejęły zewnętrzne firmy. Właścicielem jednej z nich jest Jan Mikołajewski, 58-latek, od 23 lat prowadzący firmę świadczącą usługi...
Na mapie powiatu pojawia się nowe technikum, będzie szkolić kadry dla lotnictwa. Wszystkie szkoły średnie w tym roku muszą przygotować wyjątkowo dwa razy więcej miejsc w pierwszych klasach. Strajk nauczycieli przysłonił wiele bieżących spraw...
Ludzie nie lubią przymusu, a więc nakazów, zakazów, cenzury, przemocy itp. oraz czują potrzebę przeciwstawiania się im. Nawet jeśli ulegamy przymusom (np. narzuconym przez przełożonych), to większość z nas na dnie duszy i tak odczuwa pokusę buntu.
- W piątek osobiście rozmawiałem Grzegorzem Sawickim prezesem Kolejarza i zaproponowałem przełożenie meczu na oficjalny termin rezerwowy, czy 19 maja, ale odmówił - powiedział Grzegorz Leśniak, wiceprezes Wilków Krosno.
67-letni mieszkaniec Beska stanął przed sądem oskarżony o usiłowanie zabójstwa 36-latka z tej samej miejscowości.
Miliardy złotych na drogi, kanalizację, dla firm i samorządów. Ale też masowa emigracja i problem eurosieroctwa. Jednak bilans naszej obecności w UE wypada na zdecydowany plus.
- Cała drużyna, włącznie z trenerem i zarządem, robi wszystko, aby się utrzymać - mówi Piotr Boratyn, napastnik Orła Przeworsk.
Czy polskie służby specjalne latami chroniły seksbiznes na Podkarpaciu braci Jewgenija i Aleksieja R., skazanych za handel ludźmi i czerpanie korzyści z nierządu? Tak sugeruje „Rzeczpospolita”
Marokańczyk Fuad F. trafi za kratki za zaatakowanie nożem poznanianki i grożenie jej koledze? Proces mężczyzny ruszył w poznańskim sądzie. On sam nie przyznaje się do winy i przekonuje, że próbował się bronić przed kradzieżą telefonu.
Prezesi spółek, podlegających miastu tłumaczyli się na wtorkowej sesji z działalności w minionym roku. Radni byli ciekawi, jak poradzili sobie z ważnymi dla mieszkańców inwestycjami. Pierwszego przepytali prezesa OSiR.
W jednym rejonie miasta w altanach śmietnikowych pojawiły się nowe pojemniki. Póki co, mogą z nich korzystać tylko mieszkańcy osiedla Pyrzyckiego.
Kierowcy autobusów muszą się wstrzymać. Nie mogą rozmawiać przez telefon bez zestawu głośnomówiącego. Nie ma takich zestawów w szczecińskim taborze autobusowym.
Rozmowa z prof. Andrzejem Stępniakiem, ekonomistą z Uniwersytetu Gdańskiego, znawcą spraw europejskich.
Leżę właśnie w izolatce szpitala zakaźnegom z podejrzeniem odry. Ktoś mnie zaraził prawdopodobnie w trakcie ostatniej delegacji w Krakowie. Najpewniej nieszczepione dziecko albo ktoś, kto nie wiedział jeszcze, że jest chory np. turysta z zagranicy...
Zakończony w minioną niedzielę tuż przed północą Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 odbył się przy pełnych salach i z rozentuzjazmowaną publicznością. Polscy słuchacze potrzebują „muzyki szczęśliwej“, jak ją nazywa Marcin Kydryński.
Od 2003 roku znieważał groby i kradł zwłoki na pomorskich cmentarzach, a 2 lata temu ostrzelał dziesiątki samochodów na trójmiejskich parkingach - twierdzą śledczy.
W czasach PRL biało-czerwona lub czerwona szturmówka była nieodłącznym elementem każdego 1-majowego pochodu. Do dziś na archwialnych filmach widać tłumy ludzi, nad głowami których faluje morze flag. Co ciekawe, mnóstwo rzeczy robionych w tamtych...
Pochód pierwszomajowy szedł przed dygnitarzami, którzy z trybuny ustawionej na placu Wolności w Rybniku pozdrawiali tłumy. „Scenografia święta uwypuklała dystans między rządzącymi i rządzonymi. Trybuna, z której I sekretarz przyjmował pochody i...
Wojewoda zablokował feministyczną „Chryję 2”przed Radiem Maryja, przyznając pierwszeństwo studentom WSKSiM. Czy słusznie?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.