Jedynym lekarstwem na ogromny psi smutek, po stracie właściciela, może być tylko drugi człowiek - mówi Miriam Gołębiewska, trener i psycholog zwierząt. - Pustka sama się nie wyleczy.
- Sprawdziliśmy więcej niż musieliśmy - bronią się pracownicy pogotowia gazowego, oskarżeni o to, że nie zapobiegli wybuchowi gazu w kamienicy przy ulicy Gdyńskiej na szczecińskim Niebuszewie. W wyniku eksplozji jedna osoba zmarła.
Po siedmiu latach na ekrany ma powrócić „Szansa na sukces”, pierwszy polski talent show, który utorował drogę do kariery wielu gwiazdom. To tu zaczynali Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Margaret, Tomek Makowiecki, Kasia Cerekwicka, Paulla, Anna...
W czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim odbyły się przesłuchania osób podejrzanych o tzw. kradzież stulecia w Berlinie. Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał ukraść ponad 250 tys. euro swojej partnerce, którą wcześniej uwiódł za...
Do redakcji Głosu zgłaszają się mieszkańcy, którzy narzekają na uciążliwości związane z funkcjonowaniem fabryki opon w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie.
Nowe zadanie, nowy przetarg. Czy jednoślady włączone do systemu transportu miejskiego mogłyby wydobyć Toruński Rower Miejski z dołka?
- Zaczęło się od śmierci męża - mówi pani Henia, która po kilku latach wyszła z depresji. - Nagle okazało się, że właściwie nie mam obowiązków: nie muszę wstawać z łóżka, żeby pójść na zakupy, bo i zakupów nie muszę robić. Po co zakupy, skoro...
Zwierzęta, które tracą swoje naturalne siedliska coraz częściej pojawiają się w miastach. Większość gatunków przystosowuje się do życia obok ludzi.
Na biurkach wszystkich ważnych na Opolszczyźnie dzwonią telefony z Polski. Co się tam u was dzieje? – pytają zdumieni państwowi urzędnicy, samorządowcy, rektorzy wyższych uczelni i tuzy krajowej medycyny. To reakcja na wiadomość, że dogadana już i...
Zatrzymanym ma być mieszkaniec miejscowości, w której 22 lata temu zamordowano starszą kobietę. Jednak ani prokuratura, ani policja nie chcą oficjalnie komentować sprawy.
Wesołego Chrztu Polski. Tak będziemy się pozdrawiać 14 kwietnia. Sejm ustanowił właśnie nowe święto państwowe. Cel? Upamiętnienie chrztu Polski, „zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego”.
Grypa nie daje o sobie zapomnieć i zbiera żniwo. Tylko w tym roku do 15 lutego w województwie kujawsko-pomorskim zachorowało na nią blisko 58 tys. osób. Sześć zmarło. W niektórych bydgoskich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin.
Każdy kiedyś występował przed kamerą, przynajmniej telefonu. Strzelenie sobie filmu z łapci, a występ przed dziennikarzem to jednak dwie różne sprawy.
Kontrowersje. Dyskusja pokonkursowa o nowej siedzibie dla Filharmonii Krakowskiej i miejskich orkiestr ujawniła duże obawy środowiska architektów i muzyków.
Kiedy na kółku teatralnym poczuł jak smakuje aktorstwo, zawalił ścisłe przedmioty i nie zdał matury. Potem jednak zrehabilitował się i trafił do PWST w Krakowie. Po rolach w „Skazanym na bluesa” i „Bogach” stał się gwiazdą polskiego kina.
W Polsce chorzy z zapaleniem błony naczyniowej oka czekają na refundację leku pozwalającego uchronić ich przed całkowitą i nieodwracalną utratą wzroku. Dostępne dziś leczenie jest u części chorych niewystarczające i może prowadzić do wtórnych...
Pamięta pan stare życzenie - przysłowie, „obyś żył w ciekawych czasach”? Przypisywane starożytnym Chińczykom, jak wszystko co mądre, dosadne i bardzo stare, wygląda jednak dzisiaj jak przekleństwo. I to groźne. My już permanentnie żyjemy w...
Rozmowa z Jerzym Podskarbim, słupszczaninem, którego pasją jest kolekcjonowanie wag zegarowych.
Krakowski sąd wyliczył, że gdyby marihuana od braci Ł. trafiła na rynek mogłaby jednorazowo zaspokoić potrzeby 9304 osób. Nie trafiła, bo dwaj producenci okazali się przestępczymi partaczami.
Radni PO:Marcin Hencz i Marcin Bugajski chcą by rodziny pacjentów w szpitalu im. Kopernika mogli mniej płacić za parkowanie aut na przyszpitalnym parkingu.
W tym roku mija 20 lat od premiery serialu „Świat według Kiepskich”. Na antenie Polsatu pierwszy odcinek wyemitowano 16 marca 1999 roku. Od tamtej pory z różnym powodzeniem produkcja wdzierała się do masowej pop kultury. Od serialu pogardzanego i...
To jedyne takie instrumentarium w Sławnie. Kilka dni temu zorganizowano w nim zajęcia dla najmłodszych adeptów Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej.
Śniadania z przedsiębiorcami, taką formułę spotkań zaproponował starosta drawski Stanisław Cybula. Mają stać się ważnym forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem powiatu i na stałe zagościć w harmonogramie pracy starosty.
Czternaście stacji Drogi Krzyżowej w ikonach dla kościoła w Dalęcinie koło Szczecinka napisały cztery panie. Dzieło okazało się dla nich wielkim przeżyciem.
W Słupsku w szpitalu na oddziale pomocy doraźnej pojawiła się kobieta w średnim wieku z objawami odry. Odrę podejrzewano też u dziecka w Sławnie, ale tu akurat ostatecznie wykluczono chorobę.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Drawska Pomorskiego i okolic. Od 1 kwietnia rozpocznie działalność nowa Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Poprowadzi ją spółka Szpitale Polskie SA, która od kilku lat dzierżawi drawski szpital.
Będziemy coraz starsi i będziemy potrzebować fachowego wsparcia opiekuna osób starszych lub opiekuna medycznego. Do tej pracy zarobki zachęcają, ale... za granicą. Z badań firmy Promedica24 wynika, że dwie trzecie Polek, które chciałyby wyjechać...
W teatralnej kronice ten spektakl „Jesus Christ Superstar” opatrzony zostanie uwagą „pożegnalny” i numerem: 348. To tyle razy Jezus, Judasz i Maria Magdalena, w mocnych rockowych songach, pytali na scenie Teatru Rozrywki o sens miłości, cierpienia...
Czy w XXI wieku możemy jeszcze nazywać pielęgniarki siostrami? Dla mnie to wyraz o zabarwieniu bardzo pozytywnym. Ale pielęgniarki nie lubią, by tak się do nich zwracać. Sprawdzamy, skąd się ta siostra wzięła, co oznacza i czy na pewno nie godzi...
- Będę wdzięczna, jeśli pan mnie nie przyjmie - powiedziała jedna kandydatka na rozmowie kwalifikacyjnej. Druga łaskawie zgodziła się zatrudnić. Ale na krótko.
Nasza gmina ma poważny problem z codziennymi dojazdami do większych miejscowości. Młodzież ma kłopoty z dotarciem do szkół, seniorzy do lekarza.
Dziewięć miesięcy poślizgu, a może i więcej, będzie miał remontowany odcinek ul. Sikorskiego przy Parku 111. Taki sam poślizg będzie na remoncie estakady kolejowej.
Wielka dama polskiej telewizji Irena Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 r., przeżywszy 93 lata. Niewiele osób wie, że twórczyni kultowego telewizyjnego talk show „Tele-Echo” obdarzyła szczególnym sentymentem ziemię mogileńską.
W Gorzowie prawdopodobnie trzeba będzie zlikwidować około 100 łóżek. W Zielonej Górze ubędzie 36 miejsc dla pacjentów. To efekt nowego prawa, które każe dostosować liczbę łóżek do liczby pielęgniarek.
Janusz T. ps. „Krakowiak” został aresztowany w styczniu 1999 roku. - Siedzę już 20 lat i dzieci mi się wychowały bez ojca - skarżył się sądowi, wnosząc, by go wypuścił z aresztu. Gdy wsadzano go za kratki, piątka jego dzieci była nieletnia. Dziś...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.