Z profesorem Romanem Bäckerem rozmawiamy o tym, jak w 2019 roku może się zmienić polska i światowa scena polityczna.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2020 roku dom komendanta poligonu stanie się m.in. dziennym domem pobytu dla osób starszych.
Rozmowa z Aleksandrem Laskowskim, dziennikarzem m.in. radiowej „Dwójki”; prowadził wieczory Bydgoskiego Festiwalu Operowego.
Do tragedii doszło w sobotę około godz. 19 w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej.
Różnice w wyposażeniu armii są coraz wyraźniejsze - z jednej strony artyleria rakietowa od Amerykanów, a z drugiej, kontrakt na bomby dla poradzieckich myśliwców. Jak wygląda - i może wyglądać - rzeczywistość polskiej armii i co z niej wyniknie...
Po otwarciu drzwi do hali, oniemiałem. Przede mną stały trzy rozbebeszone Vans’y, jakieś rozmontowane silniki, a na wprost... Prawdziwe cudo.
Rozmowa z wicemarszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zbigniewem Ostrowskim.
Krwawe operacje ze skalpelem to już relikt, laparoskopia też będzie wkrótce przeżytkiem. Przed nami: robotyka medyczna, a po niej kolejny trend: manipulacja genami, która leczy bez użycia noża chirurgicznego. Dokąd zmierza medycyna? - pytamy...
1 stycznia zmieniają się granice kilku miast w naszym regionie. Sędziszów Małopolski urośnie aż czterokrotnie, a nowe tereny chce wykorzystać na rozwój przemysłowy i budowę nowych mieszkań. Rzeszów zyska z kolei dwa osiedla.
Przedstawiciele starostwa i szpitala w Gnieźnie zorganizowali dla mediów wizytę studyjną na terenie rozbudowy szpitala przy ul. 3 maja. Nie wiadomo jednak, czy wystarczy na nią pieniędzy.
19 lutego 1919 to dzień, który przyjmujemy za datę odzyskania niepodległości przez Białystok. Datę symboliczną, bo historycy wskazują wiele faktów z historii, które mogły stać się kluczowe dla powrotu naszego miasta „na łono macierzyste wszystkim...
To spotkanie odbyło się z inicjatywy Jerzego Władysława Grochowskiego (lat 95), znakomitego ogrodnika, autora wspomnień „Droga do sadu”. Pan Jerzy chciał powrócić do kontrowersyjnych zdarzeń w dniu 11 listopada 1939 roku na Cmentarzu Wojskowym w...
Ostatnie gminy uchwalają przyszłoroczne budżety. W większości wiemy już, na co zostaną w przyszłym roku wydane pieniądze. Sprawdzamy co pojawi się w niektórych gminach powiatu poznańskiego.
Po odzyskaniu niepodległości ludzie bawili się w karnawale jak jeszcze nigdy. Odbywały się bale po balu, m.in. korpusu oficerskiego, akademików, sportowców.
Lemoniada albo gorąca czekolada - takie napoje serwowane były w czasie pierwszych balów sylwestrowych w Lublinie. Na zabawach tańczono, flirtowano, grano w karty. Oto historia lubelskich balów w skrócie.
Pogrzeb miał charakter świecki, ale żegnali Kutza duchowni ważni dla Śląska: arcybiskup senior Damian Zimoń i ks. Piotr Brząkalik, obecnie proboszcz z jego rodzinnych Szopienic. Żołnierze oddali honorową salwę
W złodziejskich familiach zamieszkujących posępne Chanajki za przestępczy proceder brały się często także kobiety. Nic dziwnego! Ojcowie, mężowie czy synowie co i rusz trafiali za kratki, albo z różnych powodów, na tamten świat. Trzeba było jakoś...
Mariusz Gromko jest ostatnim z młodego zaciągu PiS, który w 2006 roku dostał się do rady miasta i jest w niej bez przerwy do dziś.
Szef poznańskiej firmy Komputronik oraz doradzający mu prawnicy są podejrzani o wyrządzenie szkody na 66 mln złotych w majątku biznesmena z woj. zachodniopomorskiego. Śledztwo się przeciąga, bo prokuratorzy chcą zajrzeć do komputera jednego z...
Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego trzy grudniowe tygodnie przesiedział na wieży klasztoru Bonifratrów w Prudniku. Mechanik hobbysta uparł się, że naprawi liczący 150 lat zegar kościelny. I naprawił!
Najnowsza książka z serii historii szczecińskich dzielnic, „Zdroje-Finkenwalde” autorstwa dr Marka Łuczaka to właściwie historia miasta w pigułce. Dzielnica Zdroje, położona na skraju Puszczy Bukowej, mało dziś przypomina tę, z której dumni byli...
Sukcesy mistrza Polski i reprezentacji naszego kraju nie szły w parze z dobrymi wynikami Pogoni’ 04 Szczecin.
Głównym punktem obchodów siedemdziesięciolecia Pogoni był kwietniowy mecz z najgorszą w tamtym momencie drużyną w lidze.
Gdy bracia Bartosz i Tomasz Minkiewiczowie zaczynali tworzyć historie o opolskim superbohaterze, nie mogli się spodziewać, że z biegiem lat stanie się on jedną z najdłuższych i najbardziej rozpoznawalnych serii komiksowych w Polsce. Właśnie ukazał...
Na gwiazdkę 1898 r. łodzianie dostali piękny prezent. Dzień przed Wigilią na ulice Łodzi wyjechały tramwaje elektryczne - pierwsze takie w Królestwie Polskim. Od tego wydarzenia minęło 120 lat.
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy ciężko pracuje nad tym, by przygotować ekspozycję odkupioną od właścicieli byłej apteki Pod Łabędziem.
O tym, dlaczego wychodząc na imprezę w sylwestra trzeba zostawić odsuniete szuflady i otwarte szafy oraz o mądrym doborze zapraszanych do domu gości i nierzadko tragicznych skutkach braku czujności właściciela, rozmawiamy z Mieszkiem...
Kiedy świąteczni goście rozjeżdżają się do swoich domów, bardzo szybko okazuje się, że gospodarz zostaje z ciągle suto zastawionym stołem. Warto wtedy pomyśleć o przekazaniu żywności.
Premiery instrumentów, płyt, sztuk teatralnych i operowych (nie tylko na scenie), wielkie powroty, nowości i znane cykle. „Straszny dwór” w Operze Nova, „Requiem” bydgoszczanina w filharmonii, „Trump i pole kukurydzy” w Teatrze Polskim czy Szlak...
Za tydzień żona posła Stanisława Gawłowskiego znów ma się stawić w prokuraturze. Chodzi o sprawę, którą mec. Roman Giertych skomentował tak, że podniósł ciśnienie prokuratorom.
Na Kaszubach morsowanie staje się coraz popularniejsze. Miłośnicy lodowatych kąpieli spotykają się już cyklicznie - zarówno na Złotej Górze, jak i nad Jeziorem Białym.
Kobieta nie żyje, partner siedzi w areszcie tymczasowym. Czy tej tragedii można było uniknąć? Trzy dni przed atakiem z nożem 43-letnia mieszkanka Malborka złożyła zawiadomienie na policję o znęcaniu.
Dziś ostatnie „naj” w roku: najbardziej spóźniona reakcja i najszacowniejsze urodziny.
Każdy pomysł na walkę ze smogiem trzeba witać z radością, bo trudno uwierzyć, że bez kija i marchewki społeczeństwo nawróci się na ekologię. Kij, niestety, nie działa.
Ilu nas będzie na Ziemi po 2050 roku? Kiedy nadejdzie era stulatków? Czy staniemy się cywilizacją mieszczuchów? I jak te miasta zmienią się, by nas wszystkich pomieścić? Rozmowa z profesor Danielą Szymańską z Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu
W 2017 roku umarło 403 tysiące Polaków, najwięcej od 26 lat. Na Opolszczyźnie z powodu zanieczyszczonego powietrza co roku notuje się około 1000 przedwczesnych zgonów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.