Codziennie radzę panu, żeby pan przyszedł jutro, a pan ciągle przychodzi dzisiaj – zdawać by się mogło, że ta klasyczna odzywka urzędnika do petenta winna dawno odejść do lamusa. Ale jakoś nie chce.
Nie uda się zakończyć modernizacji w terminie. Planowo miało się to udać z końcem listopada.
Za dwa lata Kujawską pojedzie tramwaj, kompletnie zmieni się rondo Bernardyńskie, Zbożowy Rynek. W ratuszu podpisano już umowę o rozpoczęciu prac.
Już tydzień przed szczytem klimatycznym na trasach prowadzących do Katowic były długie korki. Prawdziwy chaos komunikacyjny przed nami: rozpocznie się wraz z inauguracją szczytu klimatycznego ONZ. COP24 w Katowicach zacznie się w tę niedzielę, 2...
Tauron oraz ING Bank Śląski uruchomiły z okazji szczytu klimatycznego w Katowicach pilotażowy program car-sharingu z wykorzystaniem pojazdów elektrycznych. Tym samym w mieście pojawiły się 23 stacje ładowania i 20 samochodów elektrycznych czterech...
Dzieciaki myją okna, grabią podwórko... Te, którym znudzi się praca, włażą na drzewa, biegają, bawią się. Część jest oddelegowana do prowizorycznej kuchni. Kroją warzywa. Poczęstują ją nimi później wszystkich zziębniętych wolontariuszy....
Na rozpoczynający się już w najbliższą niedzielę szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach (COP24) przyjedzie i przyleci ponad 30 tysięcy osób z 200 krajów. Sporo mówi się o utrudnieniach w ruchu drogowym. Tymczasem wielu uczestników, by dotrzeć na...
Pracownicy zarzucają prezesowi chamstwo i mobbing. Oskarżąją go, że wyzywa ich od idiotów i kretynów. Henryk Tylak mówi, że ma wielką wizję, tylko podwładni jej nie rozumieją. Prezes funduszu ochrony środowiska w Opolu mocno skonfliktował się z...
Dla mnie porażka jest tylko elementem uświadomienia sobie, że nie byłam do czegoś przygotowana. Traktuję ją jako lekcję - mówi Miłka Raulin, najmłodsza zdobywczyni Korony Ziemi.
PiS nie ma większości, ale jedną trzecią. Od zagospodarowania tej całej reszty zależy zwycięstwo lub porażka opozycji - mówi Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych w rządach Donalda Tuska.
Profesor Jacek Wódz, socjolog, przewiduje, że PiS-owi, po przejęciu władzy w województwie śląskim, wymiana kadr w spółkach i jednostkach organizacyjnych podległych marszałkowi zajmie rok. A tych spółek jest prawie 120. To będzie czas stagnacji i...
Lalki reborn, które wyglądają jak prawdziwe niemowlęta, budzą kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że kupowanie ich to tylko hobby. Inni mówią, że nabywają je osoby borykające się z problemami. Są i tacy, którzy widzą w nich skuteczny środek...
Na ile SB była sprawną organizacją - wyjaśnia dr Daniel Wicenty z IPN, autor książki „Zgniłe jabłka, zepsute skrzynki i złe powietrze. Dysfunkcje w Służbie Bezpieczeństwa w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”.
Trudno zakładać, że kupując daną markę samochodu człowiek staje się potencjalną ofiarą. Jednak niektóre auta są wśród złodziei bardzo popularne.
Na półce winiak, wódka klubowa, wyborna żytnia, jarzębiak, a dla koneserów koniaki i goldwasser. Adria była wtedy szalenie popularna, z czasem jednak częściej niż dancingi odbywały się tam rozróby - o zdjęciach z albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe...
Gdy opadł bitewny, wyborczy kurz, w Toruniu zrobiło się bardzo słodko. „Kochajmy się” - zdaje się wołać, niczym wieszcz, prezydent Zaleski.
- Ustaliliśmy, że kołdrę na łóżku pana Czesława podpalił jego chory współlokator. Pasami na noc zapięła staruszka pielęgniarka - mówi prokurator.
Pani Małgorzata miała 46 lat, troje dzieci i duży guz, który zablokował jelito grube. Czy toruński szpital mógł jej uratować życie, gdyby zamiast przez kilka dni badać krew, kał i mocz, zrobił USG?
Powtórzony proces powinien być priorytetowy i przebiec w szybkim tempie, m.in. „poprzez podjęcie wszelkich działań organizacyjnych celem zapewnienia stawiennictwa najważniejszych świadków już na początkowych terminach rozprawy” - taka konstatacja...
Ceny prądu wyższe dla gospodarstw domowych o 30 procent? Bydgoszcz już płaci 38 procent więcej niż rok temu
Podatek od nieruchomości idzie w Bydgoszczy górę - zarówno od mieszkań, jak i terenów niemieszkalnych... nawet garaży. Miastu przybędzie z tego kilka milionów.
Coraz gorzej na rynku firm budowlanych - mało kto chce budować, a jak już chce, to żąda niebotycznej kasy. Być może Bydgoszcz czeka zapaść inwestycyjna.
Przemówienia, medale i odznaczenia państwowe, promocje habilitacyjne i doktorskie. Nie zabrakło też wyróżnień dla najlepszych studentów i doktorantów. Tak Politechnika Białostocka świętowała 69. urodziny.
Zaczęło się od sześciu chorych, potem liczba ta wzrosła do jedenastu. Tylu uczniów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza zachorowało na wirusowe zapalenie opon mózgowych.
Przed dziesięciu laty zwierzchnik polskiej Cerkwi prawosławnej chciał powołać ojca Gabriela na biskupa. Ten jednak od dostojnych tytułów wolał samotność i ciszę pustelni. Na bagnach, niedaleko podlaskiej wsi Odrynki, założył skit. To jedyna...
Na klatce schodowej starej kamienicy czuć od rana smażoną cebulę. Osiem i więcej osób gnieździ się w jednym pokoju. Bo tu nie chodzi o życie, a o przeżycie. Liczy się każdy grosz. Żeby można jak najwięcej pieniędzy wysłać do rodziny na Ukrainie.
Ludzie czytali jego książki i przychodziło olśnienie: chorzy psychicznie nie są gorsi, nie są też bardzo inni od nas. Krakowski lekarz zrobił więc rzecz niebywałą: przywrócił chorych społeczeństwu.
„Człowiek w zagrożeniu” to adekwatna nazwa dla festiwalu, zakończonego spotkaniem z Katarzyną Dacyszyn. Łodzianka, projektantka i była fotomodelka poprowadziła w sobotę (24 listopada) pierwszy w Polsce warsztat dla osób czujących się ofiarami...
Rozmowa z Radosławem Palonką z Instytutu Archeologii UJ, jednym z niewielu europejskich naukowców, którzy w USA badają dawne kultury Indian.
Rejestrował pacjentów do lekarzy za gotówkę. Teraz słynny niegdyś kolejkowy „stacz” został miejskim radnym!
Czesław pamięta skarpety pod choinką. Choinka była ważna i jasełka, w których brał udział, też były ważne. Bo święta to taki czas, na który w jego duńskim domu niecierpliwie się czekało. Michał Zabłocki pamięta wigilie u babci Marceliny...
Pan Robert zdumiał się, gdy na teren posesji weszły dwie nieznane mu panie. Jedna robiła zdjęcia jego maszyn, a druga wypełniała formularze. - Jesteśmy ze skarbówki z Nowego Sącza i zaczynamy kontrolę - oświadczyły. Gospodarz był w szoku.
Olafa Lubaszenkę oglądamy właśnie w filmie „Miłość jest wszystkim” w roli złego Świętego Mikołaja. Nam aktor opowiada o swym aktorskim dojrzewaniu oraz walce z depresją i nadwagą.
Był dobrym lekarzem i człowiekiem. Tylko tyle i aż tyle – mówi Krystyna Rożnowska, autorka książki „Antoni Kępiński. Gra z czasem” opowiadającej o losach wybitnego psychiatry.
Łotry, chcecie żyć wiecznie?! - wołał rozczarowany i oburzony król Prus Fryderyk II Wielki, gdy widział, że jego żołnierze wcale nie mają zamiaru bohatersko ginąć, tylko cofają się pod naporem Austriaków. Było to dawno temu, w 1757 r. podczas...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.