Niskie bezrobocie i głód rąk do pracy sprawiają, że rynek chłonie pracowników ze Wschodu jak gąbka. Od początku roku w Kujawsko-Pomorskiem wydano już cudzoziemcom blisko 80 tysięcy pozwoleń na pracę. Prym wiodą Ukraińcy.
Naszego miasta próżno było szukać wśród tych, które ubiegały się o zwycięstwo w konkursie Komisji Europejskiej. Ratusz wyjaśnia, że do startu potrzebne są długie przygotowania.
Na Opolszczyźnie pracuje 17 tysięcy emerytów. W ciągu 2 lat liczba osób jednocześnie pracujących i pobierających świadczenie emerytalne zwiększyła się o prawie tysiąc osób. Gdyby nie oni, wiele firm i instytucji miałoby problemy.
Do 2030 roku w europejskich lasach ma zostać odwrócony proces degradacji ekosystemów i odbudowana różnorodność biologiczna. Tak zakłada strategia Unii Europejskiej przygotowywana w ramach Zielonego Ładu, co jednak niepokoi polskich leśników.
STAROŻYTNOŚĆ. W walce o hegemonię w basenie Morza Śródziemnego Rzym i Kartagina stoczyły trzy wojny, trwające w grubo ponad 100 lat. Przegrała je Kartagina, która dosłownie przestała istnieć.
Ojciec Maksymilian Kolbe jest – obok Jana Pawła II i siostry Faustyny – najbardziej znanym polskim świętym z dwudziestego wieku. 17 października minie pięćdziesiąt lat od jego beatyfikacji.
Pewien Hindus za zabicie żony przez ugryzienie jej przez kobrę został ukarany rzadkim wyrokiem podwójnego dożywocia. Donosi o tym serwis BBC News.
Komisja Europejska była pod wielką presją, aby podjąć działania w sprawie załamania cen energii. Warto zauważyć, że hurtowa cena gazu wzrosła o 250 proc. od stycznia 2021 r., powodując skokowy wzrost kosztów dla konsumentów i przedsiębiorstw.
Pozostałości XVI-wiecznego zamku Fredrów we Fredropolu, od 30 lat niszczały. Wreszcie mają nowego właściciela. Obiekt i najbliższe, czterohektarowe otoczenie z budynkami gospodarczymi zagospodaruje Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt...
Bydgoszcz podpisała Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, dołączając do ponad 1850 samorządów z 36 krajów europejskich, które przyjęły ten dokument od zainicjowania go w 2006 roku.
Wreszcie konkretny pomysł na uprzątnięcie dzikich wysypisk - przy oczyszczaniu i sadzeniu lasów pracuja więźniowie.
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, które prowadzi w Opolu Centrum Opieki Paliatywnej „Betania”, świętuje 20-lecie działalności. Pomaga chorym w hospicjum i w domach.
Niektóre wyroby sławnych, bruśnieńskich kamieniarzy są nietypowe. Jednym z najciekawszych jest chyba krzyż z Bełżca, który miejscowi wrzucali do rzeki. Robiło to zwykle czterech mężczyzn, podczas długotrwałej suszy. Wierzono, że ów stary krzyż...
Rozmowa z Anną Skomro, fizjoterapeutą, terapeutą NDT-Bobath i integracji sensorycznej, studentką osteopatii, wykładowcą i właścicielką gabinetu Fiz-osteo w Rzeszowie.
Michael Sowa urodził się na Śląsku Opolskim, mieszka i pracuje w Berlinie. Doktor fizyki, tłumacz, autor powieści „Tam, gdzie nie pada”. Opowiada w niej o pierwszym wyjeździe do Teksasu Ślązaków z Płużnicy Wielkiej w 1854 roku.
Jak mam podchodzić do dziewczyn, żeby przekonać je, że jestem fajnym facetem, nie tylko jako kolega, ale też jako kochanek?
Jak przeżyć na pustyni? Gdzie rodzą się jedne z najpiękniejszych pereł świata? Który z węzłów utrzyma nas podczas zjazdu na linie wzdłuż poszarpanej skały? Czy na tyrolce można sunąć 150 km/h? Jak smakuje tradycyjna shakshuka na wysokości 1484...
Ponad 220 tysięcy zł - takim pięknym wynikiem zakończyła się zbiórka na rzecz Amelki Bartoszak z Ciechocinka. Wsparli ją też Czytelnicy "Nowości". 13-latka walczy z guzem mózgu i ma być leczona w Niemczech. Jest dzielna - to w końcu córka strażaka.
Przyjmując w 2019 r. uchwałę w sprawie LGBT, podkarpaccy radni chyba nie spodziewali się bezwzględnej reakcji KE. Czy dobrze zrobili, że ją w ogóle przegłosowali, bo przecież uchwała nie miała mocy prawnej, tylko symboliczną? Na naszych oczach...
„2 października 1944 r. został zawarty układ zaprzestania działań wojennych w Warszawie. Tegoż dnia o godz. 20.00 ustają działania wojenne niemiecko-polskie na terenie stolicy” - meldował rządowi polskiemu w Londynie komendant główny AK, gen....
- Z czasem na pewno będzie lepiej - mówi JELENA BLAGOJEVIĆ, kapitan Developresu Bella Dolina Rzeszów. "Rysice" w trzech pierwszych meczach nowego sezonu odniosły trzy zwycięstwa, ostatnie nad ŁKS-em Łódź. Wyniki cieszą, ale forma siatkarek nadal...
To Ma Sens - tak nazywa się Integracyjna Świetlica Terapeutyczna, którą przy ul. Chocimskiej 15 uruchomiła bydgoska Fundacja Sensorium. Wsparcie znajdują tu osoby z autyzmem, ale też dzieci pełnosprawne wymagające opieki czy korepetycji.
Pomnik przyrody? Tylko wówczas, gdy zgadza się właściciel działki. Aż strach pomyśleć, co byłoby, gdyby dąb Bartek rósł na prywatnym gruncie.
Mieszkańcy pięciu prudnickich kamienic pod koniec września stanęli przed perspektywą zapłacenia rachunków za nierzetelnych sąsiadów. Bo inaczej w sezonie zimowym nie będą mieć ciepła w mieszkaniach.
Nastała trzytygodniowa epidemia konkursowa, w wyniku której kwarantanną został objęty II program Polskiego Radia - tylko forteklap, 24h na dobę, żadnego wychodzenia z filharmonii, pełna izolacja na wszystko, co różnego w świecie kultury się odbywa
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.