Prezydent Opola i przewodniczący rady miasta chcą być radnymi dzielnicowymi. Choć lokalne wybory odbędą się w październiku, to przygotowania właśnie ruszyły.
Jako ostatnie wyremontowano to pod ulicą Nysy Łużyckiej. Drogowcy wzięli sobie do serca nasze interwencje. Teraz da się tędy iść.
W Niemczech włamywali się do tirów, a potem zrobili hurtownię.
Nie bądźcie frajerami, nie siedźcie w domu przed telewizorem. Lodówki i komputera też nie musicie pilnować. Ani kryształów w kredensie. Wykorzystajcie ostatnie dwa tygodnie wakacji na to, by rozejrzeć się wokół siebie, swojego miasta, zobawić się...
Na wzgórzu, gdzie pachnie świerkami stoi maleńki, drewniany domek. Wokół piękne widoki i cisza. Do domku można wejść, położyć się i zrelaksować. A przy okazji pobyć w fantastycznym mikroklimacie, który wytwarzają tutaj... pszczoły. Tak leczymy...
- Skoro w przypadku prezydenta podejrzewa się powiązania z rozwiązanym WSI, to w przypadku Macierewicza pojawia się podejrzenie powiązań z istniejącym jak najbardziej rosyjskim GRU. Doszukiwanie się powiązań agenturalnych może zaprowadzić w jakąś...
Z Łukaszem Płusą, rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, rozmawia Monika Jankowska
Brak dostępu do alkoholu zależy od dorosłych, ale w co drugim opolskim domu pozwala się dzieciom pić. Powstała koalicja, która oznakuje 100 tys. placówek sprzedających alkohol tylko pełnoletnim.
Kamila Lićwinko zajmując trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Londynie osiągnęła życiowy sukces w swojej karierze. Dla Wojciecha Nowickiego brązowy medal to powtórzenie wyniku sprzed dwóch lat z Pekinu.
Choć roboty na ich ziemi idą pełna parą, nie dostali ani złotówki odszkodowania. - To skandal w biały dzień - twierdzą.
Rodziny ofiar przeżywają dramaty. Strażacy i energetycy wciąż walczą ze skutkami burz i wichur. Wojewoda uruchamia pomoc dla poszkodowanych gospodarstw.
Dziedzictwo narodowe. Konserwatorzy i opiekunowie cennych obiektów historycznych od dawna postulowali powołanie Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków.
ZUS skupia uwagę na wyłapywaniu naciągaczy, chorzy boją się zmasowanych kontroli, a pracodawcy proponują zmiany w prawie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kontroli poddano 800 Opolan przebywających na chorobowym.
Stowarzyszenie Nasze Bojary wystąpiło o to już dwa lata temu. Władze miasta nie mówią nie. I pracują nad powołaniem zespołu. W jego skład weszliby urzędnicy i mieszkańcy dzielnicy
Ksiądz Jacek Brzóska wylatuje z gibiańskiej parafii. - W końcu! - cieszą się jego oponenci. - Ludzi nie szanował, walczył z wiernymi. Niech idzie z Bogiem!
Z wielkim zadęciem ruszyła akcja rekrutacyjna do policji w regionie. Dostaliśmy nawet 50 etatów więcej, ale... chętnych do pracy nie ma.
Torunianie w Rybniku musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Grega Hancocka i Adriana Miedzińskiego. Stracili też Pawła Przedpełskiego. Ale punkt bonusowy obronili, przegrali „tylko” 41:49.
Różne rzeczy były już w Toruniu burzone, ukrytego pod ziemią centrum dowodzenia jeszcze jednak między nimi nie było. Właściciel kupionej od miasta działki przy ul. Matejki rozbiera znajdujący się tam schron całkowicie legalnie. Wcześniej...
Wcale nie musimy jeść tego, co niejadalne. Zupę z muchą, niedopieczone mięso lub przesolone ziemniaki można oddać domagając się zwrotu pieniędzy.
Kielce z lotu ptaka prezentują się niezwykle. Tym razem pokazujemy, jak z powietrza wyglądają osiedla Ślichowice, Pod Dalnią i Czarnów oraz dzielnice Herby, Malików i Niewachlów. Czas na drugi odcinek „Podniebnych Kielc.
Polacy oszaleli na punkcie kroplówek. Stosują je na „kaca”, raka, zaćmę oraz przeciwko cellulitowi. Lekarze radzą, aby racjonalnie podchodzić do sprawy, bo to wcale nie jest lek na wszystko
Po wichurze, która w lipcu uszkodziła w gminie dziesiątki domów, radni postanowili pomóc najbardziej poszkodowanym i zrzekli się swoich diet.
Zamiast zamkniętej trumny i specjalnego auta był „dostawczak” i metalowe łóżko.
Każdego dnia ci, którzy lubią wypoczywać nad Pogorią IV, zaskakiwani są zmianami. A to ktoś zagrodził ścieżkę rowerową od strony Dąbrowy Górniczej w rejonie ul. Krynicznej, bo uważa, że to jego ziemia, a to pojawiły się nowe betonowe przeszkody...
Powód? Nie odprowadzały składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. W Śląskiem chodzi o 22 biura podróży, 15 z nich wciąż sprzedawało wycieczki. Co dzieje się z klientami takich biur?
O tym, że Szymocice to wyjątkowe miejsce wiedzieli już Niemcy przed II wojną światową. To właśnie w środku lasu postanowili wybudować centrum przygotowań niemieckiej kadry pływaków przed Igrzyskami Olimpijskimi w Berlinie 1936 roku.
Dobrze jest mieć pod ręką świadka historii w odpowiednim momencie. Zwłaszcza wpływowego świadka. W lipcu 1920 r. tym świadkiem był Edgar Vincent D’Abernon, brytyjski dyplomata, członek Misji Międzysojuszniczej. To dzięki niemu bitwa warszawska, w...
Jeśli sponsor ma dużo pieniędzy, gest i wiele wspomnień, potrafi sprawić przyjemność nie tylko sobie, ale i rzeszy podobnych jemu kibicom. Michał Sapota, szef głównego sponsora Widzewa, jest zakochany w Franciszku Smudzie, czego zresztą nie kryje,...
Kataklizm miotał drzewami jak zapałkami. Zrównał z ziemią ogromny las. Zabił dwie dziewczynki.
Pięć osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych. To tragiczny bilans nawałnicy, która w nocy z piątku na sobotę przeszła przez północną część Polski. Dwie ofiary to harcerki z Łodzi.
Prezydent Donald Trump pogroził Wenezueli interwencją militarną. Oczywiście, w obronie demokracji i humanitarnych wartości.
15 sierpnia w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jedno z bardziej znanych świąt maryjnych i tradycyjne ludowe święto związane z plonami ziemi.
W Bitwie Warszawskiej brało udział 20 tys. mieszkańców Łodzi i regionu - ocenia dr Tadeusz Bogalewski, łódzki historyk Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
Adam Kszczot, pochodzący z okolic Opoczna biegacz łódzkiego RKS, jest dziś jednym z najlepszych polskich sportowców. W Londynie został wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów.
Śmierć, zniszczenia, ludzie bez prądu i dachu nad głową – to skutki nawałnicy na Pomorzu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.