Poważne roszady kadrowe i reorganizacja w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zdaniem obserwatorów, część wykładowców zwalniana jest z pracy za powiązania polityczne.
Michał i Filip Kubaccy, uczniowie II LO w Opolu, reprezentowali Polskę na Turnieju Młodych Fizyków. Wśród 31 reprezentacji znaleźli się w gronie czterech najlepszych.
W weekend na torze Wschodzący Białystok ktoś palił gumę. To nielegalne, bo inwestycja nie jest jeszcze oddana do użytku
25 lipca 1655. Pod Ujściem pospolite ruszenie kapituluje przed Szwedami. Rozpoczyna się potop szwedzki. Najeźdźcy z północy łatwo zajmują Rzeczpospolitą. Jednak ich grabieże i chciwość obracają szlachtę i chłopów przeciwko nim. Rzeczpospolita...
Dodatkowe utrudnienia czekają kierowców na skrzyżowaniu ulicy Koszyka i Niemodlińskiej.
Papierówki w Janczewie rosły zawsze. Gdy w 1945 roku przybyli tutaj osadnicy szukali nowych kulinarnych zastosowań tego owocu
Rozmowa z prof. ANTONIM DUDKIEM, politologiem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wyremontować, przenieść ruch na sąsiednią ulicę albo wybudować nową, przepędzić autobusy, zwane smokami. O tym się marzyło na ul. Cieszkowskiego..
Bydgoszcz zwyciężyła w sądach z marszałkiem województwa. Walka toczyła się o uchwałę sejmiku, która w praktyce blokowała rozwój miasta na terenach nad Brdą - w Smukale i Opławcu. Marszałek nie wie, co zrobi - czeka na uzasadnienie wyroku.
A politycy PiS długo milczeli po decyzji prezydenta. - Zrobił błąd - mówią.
Pod apelem podpisało się już 220 mieszkańców niedoszłej gminy Grabówka. Listy zostały przekazane wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu
Porty i przewoźnicy kolejowi aktywizują transport i kontakty biznesowe między północą i południem.
Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach mają przejść reorganizację. Pracownicy obawiają się, że nawet cała załoga - 111 osób może zostać bez pracy
Samochody nie mogły wyjechać z zalanego placu, bo parkingowy najpierw kasował kierowców? Internauci krytykują, a prezes KS Wisła, który obsługuje parking, wyjaśnia, dlaczego tak się działo.
Pamiątki rodzinne po zmarłych krewnych, które z niewiedzy, nonszalancji, roztargnienia lądują na tzw. wystawkach, to nieocenione źródło wiedzy historycznej. Szanujmy je i chrońmy. Rozmowa ze Zbigniewem Okuniewskim, wiceprezesem Towarzystwa...
Sprawa zrobiła się głośna, kiedy zainteresował się nią wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. Piotr C. rozpoczął walkę o opiekę nad dziewczynkami, ale szybko sprawy przyjęły niekorzystny dla niego obrót.
Pięć rodzin, w tym ciężko chora staruszka, nie mogą dojechać samochodem do swoich posesji, co gorsza nie dojedzie też do nich karetka czy straż pożarna. - To podłość - mówią zdenerwowani ludzie.
Z adwokatem Dariuszem Strzeleckim, dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, rozmawia Szymon Zięba.
I nicjator i budowniczy kościołów na terenie współczesnych Katowic oraz twórca modlitewnika „Droga do nieba” spoczywa od 10 maja 1934 roku na cmentarzu w Głuchołazach, gdzie zamieszkał w 1923 roku.
Rozmowa z mecenasem Rafałem Kolano, właścicielem kancelarii prawnej w Katowicach, Menedżerem Roku województwa śląskiego 2016 w kategorii "małe przedsiębiorstwa"
Z Januszem Śniadkiem, posłem PiS, o projekcie dot. zakazu handlu w niedziele, rozmawia Ewa Andruszkiewicz.
Joachim Knychała działał przez osiem lat, do 1982 roku. Zabił pięć kobiet, w tym małą dziewczynkę, siedem poranił. Ofiary swoich ataków nazywał ironicznie „moje poszkodowane”.
W latach 60. i 70. ubiegłego wieku, w każdy pogodny letni dzień obywatele miasta pod Jasną Górą szturmowali autobus linii nr 52.
Od redaktora:
Młody buntownik partyjnej kary się nie boi: „Kara? Przecież ja realizuję program Prawa i Sprawiedliwości”.
Na mieszkania komunalne czeka 3 tys. rodzin, a lokale wyremontowane w ramach programu"Mia100 kamienic" stoją puste i niszczeją.
Nigdy w dziejach III RP tylu Polaków nie patrzyło z nadzieją na prezydenta, jak ostatnio na Andrzeja Dudę.
Jedna z głównych ulic Żar jest ciągle rozkopana, a to nie koniec robót. Co na to mieszkańcy i starosta? Kiedy zakończą się roboty?
Niepełnosprawny Radosław Żukotyński od lat stara się o lokal socjalny. W oczekiwaniu na lokum, musi spać pod gołym niebem.
W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa rozdano prawie 2,4 tys. ton jedzenia! Trafiły one do ponad 4 proc. mieszkańców Lubuskiego!
Sołtys to prawdziwy gospodarz wsi
Dieta sokowa polega na zastąpieniu pięciu posiłków w ciągu dnia naturalnymi sokami z warzyw i owoców, które są źródłem witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz błonnika.
Powstaje Klaster Zwalczania Roślin Inwazyjnych. Jest szansa, że dzięki niemu z naszego krajobrazu zniknie barszcz Sosnowskiego.
W fabryce Nestle w Kargowej trwają od początku lipca już 18. w historii letnie praktyki zawodowe. Potrwają one trzy miesiące
Papierówki w Janczewie rosły zawsze. Gdy w 1945 roku przybyli tutaj osadnicy szukali nowych kulinarnych zastosowań tego owocu
Salowa ze szpitala od grudnia walczy o powrót do pracy. Zamiast tego otrzymała zwolnienie dyscyplinarne. A wszystko zaczęło się od referendum...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.