Rozmowa z Barbarą Ligęzą, przewodnicząca Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Ligi Kobiet Polskich, tegoroczna laureatka Nagrody Miasta Łodzi
Minister chce, by prawnicy wskazywali takich kandydatów na sędziów, jakich chcą. Ale nie mówi, że to on i PiS wybierze takich sędziów, jakich on chce. Niebawem wyrok będzie sprawiedliwy tylko wtedy, jeśli zaakceptuje go minister - mówi prokurator...
Związek Nauczycielstwa Polskiego prognozuje, że po wakacjach w Łódzkiem pracę straci pół tysiąca nauczycieli. Z drugiej strony minister edukacji chwaliła się niedawno, że - wraz z reformą - pracy dla pedagogów wręcz przybędzie.
Krucjata Różańcowa i narodowcy czynią co w ich mocy, by spektakl „Klątwa” w stołecznym Teatrze Powszechnym był wystawiany przy pełnej widowni.
Manipulacja Radia Maryja i Telewizji Trwam wedle których premier Beata Szydło (PiS) była głównym gościem „sejmiku sejmików” w Łodzi, choć de facto była w tym samym czasie w Warszawie na innym kongresie, jest oczywiście godna potępienia.
Ponad pół tysiąca nauczycieli z regionu łódzkiego musi odejść z obecnej szkoły. Do tego 120 pracowników z obsługi i administracji. To szacunki związkowców
- Rewelacyjne, aż dech zapiera. Dla jednych to odświeżenie historii, dla sporej grupy, myślę, że większości - poznanie prawdy - stwierdziła Monika Chojnacka po obejrzeniu widowiska plenerowego „Ulice wolności”.
W niedzielę, 28 maja, uczestnicy Wydarzeń Zielonogórskich po 57 latach otrzymali odznaczenia państwowe.
Mazda CX-5 Druga generacja Inny przód oraz zmiany we wnętrzu Nowy silnik benzynowy 2,5 l/194 KM.
W czerwcu ma wejść w życie nowelizacja ustawy o ochronie przyrody. Czeka tylko na podpis prezydenta RP i zacznie obowiązywać dwa tygodnie po publikacji w Dzienniku Ustaw. Wszystko wskazuje na to, że skończy się wtedy wolność w wycinaniu drzew na...
W piątek i sobotę Kępice obchodziły 50-lecie nadania praw miejskich. Jednym z punktów była premiera nowego herbu miasta.
W tym roku w Słupsku i powiecie słupskim odnotowano już 82 zachorowania.
We wrześniu obok starej szkoły powstanie piękna i nowoczesna podstawówka. Trafią do niej dzieci z dwóch placówek, które teraz funkcjonują osobno
Wraca sprawa rywalizacji lubuskich stolic o siedziby urzędów
- Mamy wrażenie, że nikt o nas nie pamięta - mówią mieszkańcy os. Braniborskiego, które od lat czeka na większy sklep. Czy teraz coś się zmieni?
Skwierzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku można już nazwać seniorem. Działa dwie dekady.
Najciaśniejsza szkoła w Gorzowie będzie rozbudowana. - Wielka radość. Tyle lat starań! - cieszy się dyr. Jerzy Koziura.
- Tacy ludzie zasługują na godną pamięć - mówi Adrian Romaniszyn o naszej akcji odnowienia pomnika Franciszka Walczaka
Czy lasek niedaleko ul. Mickiewicza w Nowej Soli powinien przypominać park z ławeczkami i koszami na śmieci?
O związkach z Przylepem, lataniu, koncercie jubileuszowym rozmawiamy z liderem zespołu Ich Troje - Michałem Wiśniewskim
W drugim przetargu najkorzystniejszą ofertę złożył Ursus i najpewniej autobusy tej spółki trafią do Zielonej Góry.
Trwa rozbiórka jednego z budynków na terenie Stilonu. Jedni są zdania, że to zabytek. Inni, że trzeba go rozebrać. Kto ma rację?
Mieszkańcy masowo „ratują” dzikie zwierzęta, np. ptaki, którym nie służy upał. Tymczasem robią im jeszcze większą krzywdę
W poniedziałek zaczyna się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2018. Masz 13 lat? Masz głos! Nie zmarnuj go. Weź udział w konsultacjach
Grzegorz Schetyna ogłosił, że PO nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców. - To wyrachowana taktyka, aby wygrać z PiS - oceniają eksperci.
Jeden z chodników jest zamknięty dla pieszych z powodu dziury.
Ostatnie dni upłynęły w Grodzie Kopernika pod znakiem muzyki filmowej oraz występów młodych aktorów teatralnych z różnych miast Polski.
Prezydent i starosta przyznali nagrody z okazji Dnia Samorządowca.
Dziś przyglądamy się majątkom radnych Rady Powiatu w Żninie. Połowa z nich zasiada w tym gremium po raz pierwszy.
Dr Sławomir Drelich, politolog i etyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: - To będzie raczej kongres pod znakiem wielkiego sukcesu i propagandowego uderzenia całego rządu i partii.
Przy ulicy Staszica 14 stoi niewielka kamieniczka. Z nią związana jest historia jednego z najwybitniejszych obywateli Białegostoku - Michała Goławskiego. Wywieziony przez Sowietów, po wojnie nie wrócił do Polski.
Związkowcy z Solidarności tryumfują: przed Sądem Okręgowym wygrali ze szpitalną spółką Centrum Dializa.
O konferencji Życiodajna Śmierć opowiada dr Andrzej Guzowski z Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB
Premiera fabularyzowanego dokumentu poświęconego Wydarzeniom Zielonogórskim odbyła się w zielonogórskim Cinema City w niedzielę, 28 maja. Producentem godzinnego obrazu jest "Gazeta Lubuska".
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - w tym roku według trochę innych kryteriów. Niebawem uczniów czekają kolejne zmiany.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.