Ponad 500 ton żywności przekaże ubogim Caritas Diecezji Włocławskiej. Biskupi namawiają także do wsparcia syryjskich rodzin.
Są tak zdeterminowani, że niektórzy pracują po 14 godzin przez siedem dni w tygodniu. Przyjeżdżają lekarze, bankowcy, policjanci. Niedawno o legalny pobyt starał się nawet pop.
Miliony na dofinansowanie, ogromne inwestycje. Już niedługo mieszkańcy dwóch miejscowości będą się cieszyć nowymi drogami.
Wywóz śmieci w całej gminie od 1 kwietnia będzie droższy o złotówkę, obojętnie czy segregujemy odpady czy też nie.
Podzielono tort dla organizacji pozarządowych w Kożuchowie. Na sport poszło ponad 216 tys. złotych, a na kulturę 35 tysięcy
Żużel. Dziś pierwsze kółka po zimie ma kręcić Krzysztof Kasprzak.
Rozmowa z dr. Sławomirem Drelichem z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, nauczycielem I LO w Inowrocławiu.
Obniżka jest wprawdzie symboliczna, jednak cieszy w mieście, gdzie opłaty za media są jedne z najwyższych w regionie.
Kliniki okulistyki SPSK1 oraz onkologii dziecięcej z Lublina znalazły się w gronie europejskich ośrodków, które zajmą się leczeniem chorób rzadkich.
W reformie systemu ochrony zdrowia w wykonaniu obecnej ekipy rządzącej jedni widzą ratunek dla szpitali, inni - nadchodzącą katastrofę. W tym tygodniu ma odbyć się pierwsze czytanie projektu ustawy o sieci szpitali. Do ostatniej chwili nie...
Rower miejski uruchamia wkrótce Kołobrzeg Podobny projekt przygotowuje też Koszalin - za rok wypożyczalnia ma być ogólnodostępna
Po trzech kolejnych ligowych porażkach, które nie zdarzyły się od wielu lat, Stelmet BC ZIelona Góra jechał z pewnymi obawami do dalekiego Krosna.
Państwo Marianna i Józef Szygendowie z Darłowa obchodzą 60 lat pożycia małżeńskiego. Nam opowiedzieli o swoich powojennych początkach i miłości, która ich połączyła.
Urząd Miasta w Darłowie otrzymał 800 tysięcy dotacji na odnowienie zamku. Pieniądze zostaną przeznaczone na wzbogacenie oferty turystycznej miasta.
Kołobrzeski odcinek wybrzeża jest dla surferów wyjątkowy. Fale, choć niewysokie, mają sporą energię A Ślizgi tutaj - mówią nasi bohaterowie - dorównują tym na oceanie
Były Kombinat Budowlany, jeszcze niedawno w stanie upadłości, z nowym właścicielem wraca do gry.
Uspokojenie i uporządkowanie ruchu na Śródce - to cel. Najważniejszy ma być pieszy i jego bezpieczeństwo. Ale pomyślano też o właścicielach aut. To założenia społecznej koncepcji zmian organizacji ruchu na Śródce. Trwają konsultacje w tej sprawie.
Podobno gentlemani nigdy nie rozmawiają o pieniądzach, oni po prostu je mają. Jednak w przypadku większości Polaków, aby je mieć, najpierw trzeba je zarobić. No właśnie, ile zarabiamy w 2017 roku?
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu twierdzi, że taras widokowy w Collegium Altum nie powstanie ze względu na błędne decyzje inwestora.
W Poznaniu uczy się prawie 14 tys. zamiejscowych uczniów. - W obliczu reformy oświaty, to dla nas zbyt duży ciężar finansowy - mówią władze miasta.
Do mojego gabinetu przychodzi coraz więcej mężczyzn uzależnionych od pornografii i masturbacji - mówi Aneta Wróblewska, seksuolożka i psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii i Seksuologii „Amalteja” w Białymstoku.
Restauracja z kiszką i babką oraz punkt informacji turystycznej. A na zewnątrz ogródek z drzewami owocowymi i żywe rzeźby. Czy taka będzie przyszłość dworca?
Adam nie wie, kiedy dokładnie wpadł w sidła uzależnienia. Komputer był dla niego ważniejszy, niż rodzina czy szkoła. Nie liczyło się nic, poza tym, co działo się na szklanym ekranie.
Przeciwko temu protestują dr Dan Wołkowycki i Ewa Korolczuk z „Porozumienia dla Drzew”. Twierdzą, że drzewa zostaną wycięte, bo miasto planuje przebudowę ulicy Cienistej. – Dużo z nich to samosiejki – odpowiadają urzędnicy.
Często włodarze niewielkich gmin zarabiają więcej niż burmistrzowie. A gospodarze kwitnących miast mniej od tych, co nie kwitną
Oto Tai. Jeden z najbardziej wyjątkowych psów w Gorzowie. Jest bokserem albinosem, z ogonem (to rzadkość u tej rasy), do tego jest kompletnie głuchy, więc „słucha” komend na migi. No i na dokładkę pisze bloga. No dobrze, prawie pisze
Chroniony las, którego przez kilkadziesiąt lat nie można było tknąć, został ścięty w jeden weekend. Sprawę zbada prokurator.
Tragiczna historia psa, który dogorywał na terenie posesji w Wiśniowej, znalazła szczęśliwe zakończenie.
Piwo wytwarzać można w domu. Dla Tomasza Guzika to prawdziwa frajda, bo koszty są niewielkie, a produkt, jeśli powstaje zgodnie ze sztuką, jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy.
Z Teresą Lipowską, aktorką znaną m.in. z roli Barbary Mostowiak w „M jak miłość”, rozmawia Anna Morawska-Borowiec, dziennikarka telewizyjna i psycholog, pomysłodawczyni kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.
Prześladowanie państwa Janeckich zaczęło się w piątek, późnym wieczorem. Leżeli już w łóżkach, prawie zasypiali. Zupełnie obcy mężczyzna wszedł do ich mieszkania i zamieszkał razem z nimi.
Kolejny deweloper planuje dużą inwestycję w Słupsku. Tym razem w centrum.
Do Sądu Okręgowego w Słupsku wpłynęły apelacje obrońców dwóch oskarżonych o nakłanianie i podpalenie aut Aleksandra Jacka. Adwokaci i ich klienci nie zgadzają się z wyrokiem Sądu Rejonowego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.