Ustawy reformujące system edukacji są już chyba pewne. A gminy mają osiem miesięcy na wdrożenie reformy. Najpierw odbędą się rozmowy
W powiecie słubickim jest coraz więcej dzieci, których nie mogą wychowywać rodzice. Za to miejsc, gdzie dzieci znajdą prawdziwy dom, zbyt mało
Mówiąc o „twarzy”, o człowieku, który odcisnął największe piętno na tym, co wydarzyło się w Winnym Grodzie 30 maja 1960 roku, historycy zawsze na pierwszym planie umieszczają ks. Kazimierza Michalskiego. To pierwszy polski proboszcz w powojennej...
Izba Celna w Rzepinie to budowla warta 60 mln zł, jest tu 300 wyspecjalizowanych pracowników. Jakie będą jej losy po likwidacji izb celnych?
Gospodarze z Kujaw i Pomorza ponieśli w 2016 roku tak duże straty, że odbiło się to na sprzedaży nowych ciągników. Spadek był największy w kraju. Co było tego przyczyną?
15 stycznia na ulice polskich miast i miasteczek wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy Zebrane pieniądze będą rozliczane w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.
Rozmowa z Tomaszem Malinowskim, dziennikarzem sportowym i publicystą. - Jestem raczej powściągliwym kibicem - mówi autor książki.
Rozmowa z prof. Radosławem Sojakiem o tym, czy opozycja może jeszcze wyjść z twarzą z kryzysu sejmowego.
- Mamy za sobą 30-letnie doświadczenie zawodowe, więc dużo mieliśmy okazję się nauczyć. Chwytamy się różnych sposobów, żeby tego obciążenia nie łapać - mówią członkowie kabaretu Hrabi.
„Moralista ze skazą” - tak o „polskim przywódcy oporu przeciwko władzy i jej interesom” pisze niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung".
W Serocku pociągi jechały na siebie tym samym torem. Hamowały w ostatniej chwili.
Od kilkunastu lat działa tu ośrodek kultury, ale wcześniej kamieniczka nad szczecineckim jeziorem służyła wojsku. Piszemy o dziejach dawnego kasyna oficerskiego tutejszego garnizonu.
Trzeba się szanować i rozumieć. To są podstawy udanego związku - mówią państwo Józefa i Kazimierz Gałkowscy, którzy obchodzili 50. rocznicę ślubu.
Przyjechali sojusznicy. Będą wspierać wschodnią flankę NATO.
Około 30, 40 osób, mimo mroźnej, zimowej aury, nadal pomieszkuje na działkach. Odwiedzają ich pracownicy socjalni i strażnicy miejscy.
Kosztował około 20 milionów złotych, a powstał dokładnie w dwa lata. W pierwszy weekend stycznia odnotowano w nim ponad 2.000 wejść.
Rząd zamierza usunąć ze związków sportowych osoby z przeszłością w komunistycznych służbach. - To może być prawdziwe trzęsienie ziemi w sporcie - przyznają po cichu działacze, i czekają na konkrety.
Ewa Stadnik poszła do Żabki po zakupy. Dopiero, gdy wyszła ze sklepu, zorientowała się, że brakuje jej 16 zł reszty. Wróciła do sklepu i... wywiązała się awantura.
Z naszą kamerą 360 odwiedziliśmy lotnisko w Pyrzowicach, a konkretnie hangar, w którym serwisuje się samoloty. Zobaczcie jak to wygląda. Dzięki nagraniom w 360 stopniach nie umknie Wam żaden szczegół.
Dotkliwie odczujemy w 2017 roku rosnące wciąż lawinowo podwyżki ubezpieczenia samochodowego OC i AC. Podwyżka cen prądu na razie nas nie pokona, ale do końca roku daleko i nie wiadomo, jak potem kształtować się będą ceny gazu i ogrzewania. Prąd...
80 lat temu sławny podróżnik, Kazimierz Nowak, miał przykre zajście z Ernestem Markielem z Bytomia.
Zima 2010. To był dla mieszkańców Jury Krakowsko-Częstochowskiej pamiętny rok. Chaos na kolei, pozbawione prądu i wody miejscowości, zablokowane przez śnieg i powalone na drogi drzewa, nieczynne szkoły, milczące telefony stacjonarne - tak...
Do rozpowszechniania trafił film "Częstochowa - lata 60. XX wieku" Krzysztofa Kasprzaka, częstochowskiego dokumentalisty.
Ofiara żonobójcy była ogólnie lubianą kobietą, dobrą matką dwójki małych dzieci. Jej mąż jednak zaręczył się z inną. Chorzowska zbrodnia sprzed lat.
Tradycyjne szopki śląskie, drewniane góralskie, a także wyjątkowo zdobiona szopka krakowska. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przygotowało wystawę szopek bożonarodzeniowych. Można je oglądać do 2 lutego.
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację aktorki Oli Szwed.
Mezzosopranistka. Śpiewa w 12 językach, a jej kalendarz na rok 2017 jest już pełen. Śpiewała w warownych zamkach, w kamieniołomach, w antycznych teatrach, na dachu zewnętrznej windy, na latających platformach.
Blisko pół miliona uczniów z województwa śląskiego rozpoczyna dziś ferie zimowe. Po raz pierwszy od kilku sezonów mamy zimę z prawdziwego zdarzenia. Właściciele bazy turystycznej w Beskidach są przygotowani na najazd turystów.
Owce, osły, kozy, jeden pies i trzy aplaki, a dołączą do nich jeszcze daniele. To zwierzyniec, który mieszka we Wspólnocie Betlejem w Jaworznie. Najnowsi mieszkańcy tego miejsca, trzy wspomniane aplaki, od samego początku robią furorę wśród...
Nie będzie narzekania na koncertową nudę. Do Polski w tym roku przyjedzie mnóstwo gwiazd. A to jeszcze nie koniec, bo kolejne są negocjowane.
W Żorach mieszkają prawdziwi kowboje i wcale nie chodzi o nasze miasteczko westernowe. To rewolwerowcy.
W 1951 roku 24 samochody ciężarowe przewiozły 167 tysięcy ton ładunku, a autobusy 896 tysięcy pasażerów. Był to początek PKS-u w Raciborzu, który wciąż działa od 65 lat.
Pat w Sejmie trwa. Blokada mównicy, poselskie bójki i przepychanki, wyzwiska z mównicy i w jej kierunku, freudowskie lapsusy, pijackie mamrotanie - w polskiej polityce wszystko już było.
Myślałem, że chociaż śmierć jest apolityczna. Ale nie. Bo gdy będę umierał na raka płuc od smogu, to będę umierał jako lewacki pomiot, któremu nie podoba się w Polsce, więc oczernia ją, rozdmuchując sprawę zanieczyszczenia powietrza. Albo jako...
W połowie upalnego sierpnia szukaliśmy w Rybniku pięknej kobiety ze zdjęcia Leona Majsiuka, fotografa, który dokumentował Rybnik w latach 70, 80 i 90. Mamy mroźny styczeń i wiemy, gdzie jest!
Gdy przed świętami dostał przesyłkę z Poznania z koszulką Lecha, wiedział, że Kolejorz chce go mieć u siebie. W Poznaniu 27-letni skrzydłowy chce odbudować formę i walczyć o kolejne tytuły.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.