Łódzkie cukiernie oferują rogale z białym makiem, wzorowane na przysmaku świętomarcińskim z Poznania. Tamtejsi cukiernicy przygotowują je na dzień św. Marcina, przypadający 11 listopada już od drugiej połowy XIX w.
- Wrogowie Polski nie mogliby wyobrazić sobie lepszego ministra obrony narodowej niż Antoni Macierewicz - mówi Aleksander Hall w rozmowie z Barbarą Szczepułą.
Moda na questing dotarła również do Świebodzina. Bezobsługowa gra terenowa, która uatrakcyjnia spacer po mieście, jest już dostępna turystom oraz mieszkańcom
Zephyr inżyniera Kamińskiego był zapewne jedynym takim samochodem w Polsce, a z całą pewnością jedynym nie tylko w Sopocie, ale i na całym Wybrzeżu.
O spocie na 11 Listopada, który łączy piłkarza, z łatką homofoba, transseksualną byłą posłankę, księdza, rapera i sanitariuszkę z powstania.
Nadkomisarz Jan Bober jako jeden z nielicznych policjantów przeżył zagładę polskich jeńców w ZSRR. Jego wspomnienia odszukał w londyńskim archiwum i opublikował historyk i archiwista dr Krzysztof Halicki.
Na hasło patriotyzm odzew zazwyczaj jest krótki: tylko bez żartów. Bo my patriotycznie potrafimy się głównie nadymać. Może dlatego orzeł na rysunku Andrzeja Mleczki, leżąc na kozetce u psychoanalityka, skarży się: „Kiedy zorientowałem się, że...
Z Anną Walkowiak, prawniczką Fundacji Panoptykon, rozmawia Szymon Zięba.
W piątek, 10.11.2016 r. pierwsze posiedzenie zespołu ds. gdańskiego programu in vitro. Czy samorządy powinny dofinansowywać te zabiegi z własnych budżetów?
Donald Trump, człowiek bez żadnego politycznego doświadczenia, został przywódcą jedynego supermocarstwa na kuli ziemskiej.
Z prof. Marcinem Królem, filozofem polityki i historykiem idei o zwycięstwie Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach. O tym, co to oznacza dla Ameryki i świata. Czy zmieni się układ sił wokół Polski?
Może naiwnie, ale jednak wierzę, że z czasem te wszystkie konflikty, o których rozmawiamy, uda się przynajmniej w pewnej mierze załagodzić. Wiem, że nie zapanują nagle powszechna zgoda i miłość, ale chciałbym, żebyśmy wszyscy podchodzili...
Prokuratorzy trwają w decyzji o ekshumacji wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej i na nic zdają się protesty tych rodzin, które ekshumacji nie chcą. Teraz na pierwszy plan wychodzą lekarze sądowi. W poniedziałek, 14 listopada odbędzie się...
Prof. Roman Bäcker i Adam Willma dyskutują o sytuacji politycznej w kraju i na świecie.
Szok i euforia w Ameryce. Zaskoczenie i niepewność w Europie. Szaleństwo na giełdach.
W Białym Domu jest m.in. basen, sala kinowa i Gabinet Owalny, w którym zapadają najważniejsze dla Amerykanów decyzje.
Rozmowa z Małgorzatą Kalicińską i Vladem Millerem, autorami książki "Dom w Ulsan czyli nasze rozlewisko".
O konstruktywnej rywalizacji między Bydgoszczą i Toruniem, o tym, czym jest współczesny patriotyzm i co festiwal daje Bydgoszczy rozmawiamy z Markiem Żydowiczem, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage, który w sobotę zaczyna...
Były prezydent Lech Wałęsa powiedział mu, że uczył się od niego patriotyzmu. Były premier Jerzy Buzek zdradził mu, że w jego mieszkaniu uczestniczył w tajnych spotkaniach działaczy „Solidarności”.
- Świetny pomysł! Oby udało się stworzyć ten psi raj – piszą internauci na profilu miasta na FB pod informacją na temat planów wybudowania psiego parku. Takiego miejsca jeszcze nie było!
Dlaczego w listopadzie modne są wąsy i bezpłatne badania USG? O kampanii Movember, raku jąder i prostaty, badaniach profilaktycznych mężczyzn w redakcji „Głosu Wielkopolskiego” opowiadali specjaliści i przedstawiciele Fundacji Kapitan Światełko
Co się musi stać, żeby matka katowała własne dziecko? Dlaczego kobiety biją swoich bliskich? W Lubuskiem od początku roku z powodu kobiet 130 rodzinom założono niebieskie karty.
Najgorzej jest po świętach, choćby po 1 listopada. Tiry, które czekały na wjazd do Niemiec, muszą nadrobić stracony czas. Słubice i okolice to wtedy jeden wielki korek.
Wezwania na komendę za złe parkowanie dostało pół osiedla - mówi Czytelniczka. Podobnie było w innych rejonach Zielonej Góry.
Marek Hukiewicz, prezes Lubuszy Rusinów, przypomina, że klub stara się od około czterech lat o nową szatnię. Jak wiadomo, z miejscowego boiska korzysta wiele osób. Drużyny seniorów - Lubusze Rusinów i Odra Glińsk - oraz drużyny piłkarskich adeptów...
Patriotyczna edukacja to ważny element wychowania również przedszkolnego. W środę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie przygotowały wzruszający występ, na który zaprosiły przedstawicieli związku kombatantów i Koła Sybiraków.
W środę 9 listopada grupa radnych ze starostą Marcinem Jabłońskim zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawili nieprawidłowości, które powstały za rządów poprzednika Piotra Łuczyńskiego.
- To była największa manifestacja w Lublinie od stanu wojennego - przypomina Dariusz Kocuń, w 1988 roku student UMCS należący do NZS.
Czasami nakrywamy pacjentów na papierosie w zakamarkach szpitala. Nie są w stanie rzucić palenia, pomimo że usłyszeli diagnozę - mówi dr n. med. Andrzej Rojowski, torakochirurg ze szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie.
Sprawa unijnej dotacji na budowę hal rybackich zakończyła się po myśli władz miasta.
W czasie pokoju też jest wiele możliwości, by zamanifestować swoją postawę. Wyróżnia nas to, że dajemy uczniom szansę, żeby mogli wyrażać swój patriotyzm - mówi Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Skoro „zamknęliście” McDonald’sa, to znak, że dojrzewacie - mówi (żartem?) Filip Springer. Z reportażystą rozmawialiśmy, jak Koszalin wypada na tle innych byłych miast wojewódzkich.
Pracownicy Muzeum w Koszalinie Bogna Buziałkowska (Pracownia Digitalizacji i Informacji Naukowej) oraz Andrzej Kuczkowski (Dział Archeologii) są autorami projektu „Szlak Miejskich Tradycji”.
Bomby z czasów II wojny światowej stanowią coraz większe zagrożenie dla turystów i rybaków. 40 tysięcy ton bomb, pocisków i beczek leży na dnie Bałtyku. Najwięcej w okolicy Bornholmu.
Jedyny w województwie kościół ewangelicko-augsburski może wreszcie doczekać się remontu. Osiemnastowieczna świątynia pw. Świętej Trójcy w Lublinie to zabytek wyjątkowy. - Jego cechą charakterystyczną jest duży stopień zachowania oryginalnego...
- Od dwóch miesięcy nie mogę normalnie mieszkać - skarży się pani Sabina z Ustki. - Robotnicy, podłączając ciepłą wodę, zniszczyli mi też część łazienki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.