Czterema turniejami rozpoczęli zmagania w Kujawsko -Pomorskiej Halowej Lidze Żaków piłkarze z 16 klubów z roczników 2007 i młodsi.
Adepci z Jezioraka Żnin przerwę w rozgrywkach mistrzowskich wykorzystują na udział w turniejach w innych miastach. Gościć też będą inne zespoły.
Magdalena Kwaśna z ChKŻ Chojnice zdobyła brązowy medal 45. mistrzostw świata juniorów. Rywalizacja odbyła się w Malezji.
Wicemistrzów Europy - drużynę sprinterów Stali Grudziądz przyjął Andrzej Duda, prezydent RP. Są to: Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel.
W związku z cofnięciem obowiązku szkolnego dla 6-latków, zwolnienia części kadry nauczycielskiej będą konieczne.
Lista oczekujących na mieszkanie komunalne w gminie Radziejów jest długa. I raczej na razie nie będzie krótsza, bo lokali na mieszkania brakuje.
Zwolniony pracownik ośrodka sportu publicznie zarzucił dyrektorowi Michalskiemu, że daje zarobić głównie swoim kolegom.
- Szczególnie boli mnie widok chleba, a jest go najwięcej - mówi Tomasz Werkowski, szef firmy zarządzającej składowiskiem w Sulnówku.
Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Aleksandrowie Kujawskim w ostatnich latach poddano modernizacji, ale potrzeby są nadal duże.
Przed nami karnawał i to ponoć jeden z krótszych w tym stuleciu, czas więc na bale, imprezy i prywatki pełne łakoci! Dziś proponuję przepisy na rożki, beziki i róże. Mam głęboką nadzieję, że nikt nowego roku nie rozpoczął od diety!
W ogarniętym pożarem mieszkaniu przy Legionów spłonął 43-letni mężczyzna. Nie zdołał uciec. Mieszkaniec kamienicy przy ul. Kościuszki wczoraj uniknął śmierci w płomieniach.
Nowi lokatorzy w budynku po pogotowiu przy ul. Lunewil.
Kto chce, może pożegnać Edmunda Pięknego osobiście, bo w sobotę jego pogrzeb. Zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.
Uświetniają wydarzenia religijne i miejskie. Śpiewają i przy innych okazjach, a raz w roku zachęcają do posłuchania kolęd.
31 grudnia 2015 roku śledztwo w sprawie śmierci nienarodzonych bliźniąt zostało umorzone. Wyrok jest nieprawomocny. Rodzice nienarodzonych bliźniąt mogą się odwołać od decyzji prokuratury.
Polacy pokonali 3:0 Belgię w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Dziś zagrają z Niemcami o zwycięstwo w grupie.
Dziś debiut Danilo Andjusevicia, ale niestety nie we Włocławku. Anwil zagra mecz w Lublinie ze Startem i pora podtrzymać dobrą passę.
Zawodnicy Noteci i Domino rozegrają w sobotę ważne spotkania. I-ligowcy jadą do Gliwic (godz. 18), a beniaminek II ligi gości Obrę Kościan (18).
Kiedy nadchodzą durne czasy, których rozumem nie da się pojąć, pozostaje posłać po jasnowidza lub wróżbitę. Najbardziej znanym profetem w Polsce jest Krzysztof Jackowski z Człuchowa, a wróżem (Państwo wiedzą, o czym ja mówię) jest Maciej.
Czekamy na Państwa telefony od poniedziałku do piątku - tel. 68 324 30 66.
Jeśli piszecie wiersze i macie w swoich zbiorach utwór o miejscowości w której mieszkacie albo która jest szczególnie bliska Waszemu sercu, wyślijcie go do nas, a my z przyjemnością go opublikujemy. Nasz adres: ar@gazetalubuska.pl
Ponad 13 tys. paczek papierosów i 200 kg krajanki tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli żarscy policjanci. Zatrzymany 32-latek trafił do aresztu.
W sobotę (9 stycznia) gorzowianki zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków, zdecydowanym faworytem ekstraklasy. Na co liczą nasze po kilkutygodniowym rozbracie z parkietem?
Prezes centrum zaprzecza, by dostosowanie zamku do potrzeb lecznicy kosztowało 20 mln zł. - To wróżenie z fusów - mówi.
Pierwszy i najważniejszy krok do utworzenia radioterapii za nami. Co teraz? Walka o pieniądze. Ale gdy urzędnicy snują plany, pacjenci muszą sobie radzić bez specjalistycznych poradni.
Prezydent podpisał nowelę ustawy medialnej. I już dziś rozpocznie się wielka wymiana kadr w publicznym radiu i telewizji.
W niedzielę WOŚP zagra w Kożuchowie, a dwa tygodnie później odbędzie się bal w Wiechlicach. Skromną i symboliczną imprezę w Nowej Soli udało się zorganizować w niemal ostatniej chwili.
- Bez wątpienia w coraz większym stopniu będziemy w tym roku na własnej skórze odczuwali zmiany na świecie - mówi prof. Roman Bäcker.
Od 11 do 13 stycznia w urzędzie miasta przy ul. Myśliborskiej w Gorzowie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego i Powiatowego Urzędu Pracy. Jako ekspert ZUS dyżur poprowadzi Adam...
Dwa mecze w Artego Arenie czekają bydgoskich kibiców koszykówki. W sobotę zagra Astoria, z kolei w niedzielę, wspólnie z WOŚP, Artego.
Mieszkańcy śledzą przebieg przekształcania szpitala w klinikę i mają wiele obaw. Marszałek mówi, że na zmianie tylko zyskamy.
Chcesz zagrać w tenisa z prezydentem albo zjeść obiad ugotowany przez wiceprezydent Wioletę Haręźlak? To wszystko na licytacjach w niedzielę w Zielonej Górze.
Do konkurs zgłosiło się 6 kandydatów. Czego od nich oczekiwano? Tego dokładnie nie sprecyzowano. Trzy godziny po czasie przyjmowania zgłoszeń, kandydaci usłyszeli, że nie spełniają kryteriów.
Od 8.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 będą wykonywane bezpłatne badania.
Bydgoszcz jest pierwszym miastem na świecie, które dwukrotnie zorganizuje mistrzostwa świata juniorów. Już w lipcu tego roku.
Już teraz zapraszamy na kolejną edycję tego wyjątkowego festiwalu. Rozpocznie się 19 stycznia, ale w tę niedzielę czeka nas jego prolog.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.