Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że w latach 1945-1956 nie było sfery życia, którą nie chciałaby interesować się bezpieka - mówi dr Daniel Czerwiński, historyk z oddziału IPN w Gdańsku.
- Ładujemy do pieca wszystko, co się da spalić. Chcemy zaoszczędzić na węglu i jeszcze dodatkowo zyskać, nie płacąc za wywóz odpadów. - O głównej przyczynie smogu mówi chemik, profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.
„Gazeta Lubuska” ma własny kwiat! Bo irysy wyhodowane przez zielonogórzanina Józefa Koncewicza mają różne nazwy. W tym roku przybędzie irys właśnie „GL”.
Sprawdź, do jakiej szkoły może pójść Twoje dziecko we wrześniu 2017
Mateusz Malecki to młody, ale bardzo dobrze rokujący aktor z Nowej Soli. W swojej karierze był już Józefem K., uczniem serialowego belfra i... SS-manem.
Nie można bronić Wałęsy przez próby całkowitego zanegowania jego kontaktów z SB. Ale ktoś, kto dziś twierdzi, że go to obciąża, jest albo idiotą, albo popełnia świństwo! - mówi Jacek Taylor, przez lata obrońca opozycjonistów w procesach...
- Na wiosnę te kikuty nie wypuści nawet listka - załamuje się pan Andrzej
Jak będziemy nazywać nowe ulice i ronda w Zielonej Górze? Sprawdź, co proponuje komisja ds. nazewnictwa w naszej radzie
Nigdy jeszcze nie było tyle pieniędzy na trasy rowerowe, co teraz! Śmigasz na dwóch kołach? Sprawdź, gdzie będzie się śmigać lepiej!
- Jestem lokalnym patriotą i nie wstydzę się tego - komentuje Jerzy Kuroczycki
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 stycznia, na jeziorze Niesłysz. Z pomocą ruszył mężczyzna stojący na brzegu. O sprawie poinformował nas świadek zdarzenia. – Ta sytuacja wyglądała groźne – zaznacza.
Profilaktyka onkologiczna. Rób badania kontrolne i nie bój się ich, bo...
Psychologia Radzi Miriam Gołębiewska, psia behawiorystka
Moja rodzina uwielbia wypady w góry. Nie tylko zimowy odpoczynek w narciarskich ośrodkach, ale także letnie włóczęgi. I zwykle z takich wypraw starsi i młodsi jej członkowie wracają z kulinarnymi nowinkami.
Propozycje dla tych pechowców, którzy nie mogą pojechać w góry
W wielu miejscach Europy, także i w Polsce, powstają ogrody inspirowane sztuką ogrodową Dalekiego Wschodu. Zwykle są to tylko niektóre elementy, „wyjęte” z japońskiej czy chińskiej tradycji. Czasem jednak oddajemy w jej władanie dużą część...
Od dziś opowieści: o Jackie Kennedy - żonie JFK i Rayu Krocu - twórcy fastfoodowego imperium
Nazwa zespołu rockowego REO Speedwagon wywodziła się od pojazdu, o którym student Neal Doughty usłyszał podczas zajęć z historii transportu.
Jeśli wierzyć oficjalnym GUS-owskim statystykom, Polacy produkują dużo mniej śmieci komunalnych (332 kg na głowę) niż średnio mieszkaniec UE (524 kg). I w ostatnich latach u nas ta ilość maleje, choć rośnie konsumpcja dóbr. Ale niewiele ponad 20...
Wrak pancernika leży w wodach Estonii. Entuzjaści historii chcieliby, by jego szczątki w 80-lecie rozpoczęcia wojny stanęły na Westerplatte.
Jak dostać się w szczycie, z jednego końca miasta na drugi, w kilkanaście minut? Na pewno nie autobusem, ani samochodem. Może warto postawić na pociągi?
Specjalnie dla naszej gazety kpt. Scott Walters, oficer prasowy 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej opowiada m.in. o pustynnych kolorach amerykańskich czołgów i zespole Depeche Mode.
Romuald Koperski opisuje swój rejs przez Atlantyk, który był treningiem przed kolejną wyprawą.
Świnkę w ramach projektu podróżniczego stworzył głogowianin. Teraz każdy może zaprosić ją w podróż, a potem przekazać zdjęcia z opisem na jej blog
Słubiczanin Rafał Orczykowski mieszka we Frankfurcie, a czuje się obywatelem dwu-miasta. Nie tylko on tak patrzy na to, co się dzieje nad Odrą
O tym, jak wino inspiruje kino, o filmach z winem w roli głównej i że dobry burgund może zmienić człowieka, mówi Wiktor Zastróżny, znawca win z Sopotu, autor „Degustacyjnego Słownika Winiarskiego”.
Stelmet BC zmiażdżył Siarkę w Tarnobrzegu 105:65 i został liderem ekstraklasy. W niedzielę walczy w Toruniu z Polskim Cukrem.
Kontynuując wędrówkę po ulicy Warszawskiej zatrzymamy się dziś przy zabytkowej, aczkolwiek jakiś czas temu zmodernizowanej, kamienicy pod nr 36 (stojący obok niej budynek pod nr 34 jest nowym obiektem w otoczeniu historycznej zabudowy).
Najmniej seniorów mieszka w powiecie bydgoskim i toruńskim. Nic dziwnego - za opłotki miast wynoszą się z reguły ludzie młodzi i w wieku średnim.
Kontynuuję opowieść o obchodach rocznic powstania styczniowego w międzywojennym Białymstoku. W 1933 roku świętowano 70-lecie zrywu niepodległościowego.
W czwartek w szpitalu zmarł mężczyzna potrącony dzień wcześniej na ulicy w Koszalinie. Według wstępnych ustaleń policji - był na pasach. Nasz rozmówca - świadek zdarzenia, twierdzi inaczej.
Pływacy stoją na brzegu basenu. Wyciągają przed siebie ręce, łączą je na kształt strzelistego grota, przyjmują pozę gotowości. Traach! Poszli. Starsi i doświadczeni młócą rękoma wodę z całych sił, żeby dogonić młodszych. Bo młodsi mają w majtkach...
Jak walczyć z bankami? Zamiast podawać je do sądu, lepiej po prostu przestać spłacać kredyt we frankach i czekać, aż bank sam założy sprawę - mówi Krzysztof Oppenheim, prawnik specjalizujący się w kredytach frankowych.
- Nie należy utwierdzać ludzi w błędnym przekonaniu, że problemu z zanieczyszczeniem powietrza w Inowrocławiu nie ma - mówi.
Przeciwnicy polityczni Nowoczesnej uznali, że Petru jest groźny i postanowili zaatakować go ciosami poniżej pasa. Nie uda im się - mówi Joanna Schmidt.
O tym, co się dziś politycznie opłaca Prawu i Sprawiedliwości i o tym, czego Polacy nigdy nie wybaczyliby żadnej władzy - mówi Krzysztof Łapiński, politolog i poseł PiS.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.