Inwestycja warta 8,2 mln zł ma być gotowa za dziewięć miesięcy. Nowa siedziba będzie dwa razy większa i z piękną salą koncertową.
Dwudziestego piątego stycznia 1947 r. w wieku 48 lat zmarł najsłynniejszy w dziejach Stanów Zjednoczonych przestępca – Al Capone. Wróg publiczny nr 1, jak nazywali go sędziowie i dziennikarze.
Nasz czytelnik skarży się na swoją sąsiadkę, starszą kobietę, która zachowuje się bardzo głośno w godzinach nocnych. W sprawę zaangażował się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Z rocznej oceny jakości powietrza na Pomorzu, którą podaje WIOŚ, wynika, że w Słupsku nie jest źle. Gorzej w Ustce, która jest obszarem przekroczeń, według WIOŚ, pyłu PM10 oraz benzo(a)pirenu.
Istnieje spora szansa na to, by na Starołęce powstało centrum związków i organizacji sportowych z całego Poznania.
6 lutego miną 72 lata odkąd ukazał się pierwszy numer "Dziennika Zachodniego". To ponad siedem dekad bycia blisko tej ziemi. Mówienia o niej, o jej mieszkańcach, ich wadach i zaletach. 72 lata informowania, edukowania, chwalenia, ale i ganienia,...
Czy zmiany w oświacie podniosą poziom nauczania? Pytamy Floriana Broma, dyrektora V LO w Gliwicach oraz Bożenę Wojciechowską-Karbownik, nauczycielkę z IV LO w Sosnowcu.
W marcu Krystyny z całego świata spotkają się po raz 20. Swoje imieniny będą świętowały w Katowicach
Seniorzy z gminy Łazy wykazują się wyjątkową aktywnością. Dziesięciolecie istnienia obchodzi Grupa Teatralna Miraż.
Zimą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest co robić. Piesze wycieczki w mroźnym krajobrazie to wspaniała okazja do poznania tej części województwa śląskiego. Jura o każdej porze roku jest piękna, choć wielu docenia ją głównie jesienią i właśnie...
W chorzowskim zoo mieszkają cztery żyrafy: Liani, Lunani, Luna i Lindani. Jak wygląda dzień opiekuna żyrafy? Nasza dziennikarka Katarzyna Kapusta postanowiła wcielić się w tę rolę, a efekty mogą Państwo oglądać w programie „Tu byłam” na stronie...
Sonia „Mama”, Rafał „Tata”, „Bobek”, „Kapitan Jawor”, i „Łoś” na co dzień pracują na złomowisku w Radostowicach. Już niebawem ich codzienne zmagania będzie można oglądać na kanale Discovery Channel w programie Złomowisko Pl.
Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska i pokazujemy je w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony. Tym razem odwiedziliśmy wspaniałą willę przy...
Świętochłowice: Kto w jego domu strzelał do policjanta Grencla i zabił jego żonę Stefę? Zbrodnia sprzed lat.
O nowej opinii biegłych ogłoszonej przez Instytut Pamięci Narodowej, o zadrze, którą od lat nosi Lech Wałęsa, o tym, dlaczego były przywódca Solidarności nie przyznał się do współpracy z SB i jak na te nowe fakty zareaguje świat i Polacy - mówi...
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację tenora Piotra Beczały.
Jacek Gaj ze Szczakowej zdobył dwa trzecie miejsca na Mistrzostwach Polski Gupika. Pasjonat akwarystyki pokazał nam swoje puchary.
W niedzielny wieczór oficjalnie rozpoczęła działalność Kopalnia Kultury w czeladzkiej dzielnicy Piaski. Przed publicznością wystąpiła między innymi Edyta Rusak, Jerzy Kryszak, a także zespół Feel.
Maszynką do mięsa, chochlą i młotkiem zmasakrował sąsiadów, którzy traktowali go jak wnuczka. Mówi, że jest niewinny. Mateusz N. jest już prawomocnie skazany na dożywocie. Sąd apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok, uznając w...
Dobiega końca wielka modernizacja kolejki linowej na Szyn-dzielnię. Nowe gondole już zawisły na wymienionej linie. Są żółte, podobnie, jak wagoniki poprzedniej generacji, ale gołym okiem widać, że mają inny kształt - są wyższe, przestronniejsze i...
DwuGłos: Czy abonament RTV powinien być obowiązkowy dla wszystkich? Po co wprowadzać go w dzisiejszej telewizji? - pyta Joanna Labuda. Na to pytanie odpowiadają prof. Dorota Piontek, medioznawca, kierownikiem Zakładu Komunikacji Społecznej...
Dzisiaj wieczorem w poznańskim hotelu Andersia poznamy laureatów 59. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2016 roku. Jego historia rozpoczęła się 30 stycznia 1959 roku...
- To nie jest tak, że ja sobie chcę coś udowodnić. Biegun jest ważny, ale najważniejszy jest marsz - mówiła Małgorzata Wojtaczka, gdy wyruszała na biegun południowy. Dotarła do niego po 69 dniach samotnej wędrówki bez wsparcia z zewnątrz....
W roku wielkiego jubileuszu nie mogło zabraknąć nas z akcją 360Śląskie w Raciborzu, jednym z najpiękniejszych miast Śląska, w którym to, co historyczne, miesza się z tym, co nowoczesne. Zobaczcie Racibórz na zdjęciach 360 stopni.
Przedstawiciele spółki PFI Global spotkali się z radnymi i snuli wizje: oceanarium, galerii, hotelu, kina itd. A Potrzebują działki i partnera, który wziąłby na siebie część ogromnych kosztów.
Żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza pojawili się w Kołobrzegu pod koniec 1945 roku.
Czym jest tolerancja? Jak walczyć ze stereotypami? Co zrobić, by żyć w zgodzie ze sobą?
Przed wojną Koszalin słynął z wędzonych łososi. Trwają przygotowania do powrotu tej marki: łosoś znowu ma nas promować. - Koszalinowi brakuje takich symboli. Chcemy to zmienić - słyszymy.
Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska i pokazujemy je w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony. Tym razem odwiedziliśmy wspaniałą willę przy...
Rada rodziców, ubezpieczenie, materiały na świetlicę - lista szkolnych wydatków jest długa. - Wszystkie opłaty są dobrowolne - podkreślają dyrektorzy. Ale raczej niewielu się wyłamuje.
Stare pieniądze pokazywał wczoraj dzieciom z Lubna gorzowski numizmatyk na zajęciach w muzeum. Młodzież była zachwycona!
W ostatnim czasie na sepsę zachorowały dwie dziewczynki. Jedna z nich zmarła. Sepsa to nazwa, która wywołuje powszechny strach. O szczegółach na temat tej choroby rozmawiamy z dr Zbigniewem Zdónkiem.
O nietypowej akcji „Czytanie w chmurze” w zielonogórskiej Bibliotece Norwida rozmawiamy z bibliotekarzem, Bartoszem Czerniawskim.
W październiku 1956 r., po raz pierwszy od zakończenia wojny, mieszkańcy miasta spontanicznie wyrazili dezaprobatę dla władzy - mówi dr Marcin Markiewicz z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Są pierwsze podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie oświaty. W środę, 1 lutego, Zielonej Górze powołano wojewódzki sztab Komitetu Referendalnego.
Zainteresowani poparciem referendum przeciw reformie oświaty w wykonaniu rządu PiS mogą składać podpisy w siedzibie ZNP w Słupsku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.