Wszystko jest polityką. Dokładnie 30 lat temu, 5 kwietnia, zakończyły się obrady okrągłego stołu. O ile w pierwszych dniach, a obrady trwały od 6 lutego, towarzyszyły im wielkie emocje i ogromne zainteresowanie telewizyjnej publiczności, to szybko...
Po raz pierwszy lublinianie wezmą udział w referendum lokalnym, które ma rozstrzygnąć o losach górek czechowskich. Aby było wiążące, do urn musi pójść 78 243 głosujących.
O wyborach na Ukrainie rozmawiamy z prof. dr. hab. Walentym Balukiem, dyrektorem Centrum Europy Wschodniej UMCS.
Czy łamiesz prawo, kiedy zapraszasz do siebie znajomych na wykupioną transmisję Pay-Per-View gali sztuk walki? A co, gdy ustawisz jako zdjęcie profilowe na Facebooku pobrany z internetu obrazek? Prawo autorskie towarzyszy nam każdego dnia. I nie...
- Stopa bezrobocia w Lublinie jest obecnie najniższa od ponad 20 lat - informuje Miejski Urząd Pracy. Miasto wpisuje się w ogólnopolską, a nawet ogólnoeuropejską koniunkturę na rynku pracy.
W okolicach Kosztowej wilki zagryzły już ponad 10 psów. Niekiedy pozostał tylko łańcuch. Mieszkańcy żyją w strachu: - Przecież koło domów bawią się nasze dzieci!
881 szkół i przedszkoli z Podkarpacia wyraziło w referendum chęć strajku - wynika z podsumowań Związku Nauczycielstwa Polskiego. Bezterminowy strajk ma się rozpocząć w poniedziałek.
Andriej Karpow w styczniu skończył 32 lata. Jest wychowankiem Techniksu Czerwonograd. Ten sympatyczny ukraiński żużlowiec w tamtym roku jeździł w ROW-ie Rybnik. W tym ma być jednym z filarów Wilków Krosno.
Zaczęły się przygotowania do budowy najwyższego wieżowca w Katowicach, biurowca .KTW II przy rondzie i Spodku. Ma mieć 133 metry i przewyższy Altusa, który ma 125 metrów.
Wczoraj rozpoczęły się poważne utrudnienia związane z remontem DW 941 z Ustronia do Wisły. Jeśli więc wybierają się Państwo na weekend w Beskidy, trzeba wziąć pod uwagę zwężenia i ruch wahadłowy. Pomogłoby więcej pociągów.
Inscenizacja „Cabaretu” w Teatrze Rozrywki może się podobać. Wspaniała muzyka, udana scenografia, rewelacyjny Mistrz Ceremonii. Pełny sukces? Nie do końca.
Urodził się 11 kwietnia 1755 roku i jako pierwszy opisał objawy choroby neurodegeneracyjnej nazwanej od jego nazwiska. Na cześć dr. Jamesa Parkinsona właśnie 11 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Od ponad 20 lat w naszym...
Rozmowa z dr hab. Danielem Wacinkiewiczem, zastępcą prezydenta Szczecina odpowiedzialnym m.in. za ład architektoniczny i rewitalizację.
Dyrektywa o prawach autorskich to przede wszystkim rozgrywka między kreatorami i dystrybutorami treści. Dla „zwyczajnych” użytkowników internetu nie ma aż takiego znaczenia i nie można jej nazywać cenzurą - mówi dr Michał Zaremba, prawnik,...
Rozważamy możliwość budowy nowego urzędu marszałkowskiego, w nowej lokalizacji. Jest 5 lat na to, by rozstrzygnąć tę sprawę, ewentualnie zaprojektować nową siedzibę urzędu i ruszyć z budową. Moglibyśmy skoncentrować pod jednym dachem nie tylko...
W poniedziałek, 8 kwietnia, nauczyciele w całej Polsce rozpoczną strajk. Strajkują, bo uważają, że podwyżki, jakie zaproponowała im minister edukacji, są zbyt niskie. Nie doszło do porozumienia pomiędzy nauczycielami a Ministerstwem Edukacji...
Jest super. Zyski rosną, załoga dostaje premie i bawi się na bankietach. Tylko koni w państwowej Stadninie Koni w Prudniku ubywa. I fachowców od ich hodowli. A jak kiedyś napisał sam minister rolnictwa - przychody w takiej spółce są ważne… ale do...
Czterech lat więzienia zażądał w czwartek prokurator dla byłego policjanta, który śmiertelnie postrzelił uciekającego kierowcę. Sąd nie wyklucza, że może skazać Krzysztofa O. za zabójstwo. Wyrok w przyszły czwartek.
Tadeusz Truskolaski informuje, że w zeszłym roku udało się wykonać aż 92,57 proc. wydatków majątkowych. PiS jednak punktuje, że wiele inwestycji przełożono. Chociażby budowę parkingu na zapleczu hotelu Cristal.
O trudnych chwilach za sobą i niełatwych przed sobą, o Brexicie i Donaldzie Tusku - mówi europarlamentarzysta PO Jarosław Wałęsa.
Każdy człowiek jest stworzony do małżeństwa - przekonywali białostoczan Monika i Marcin Gomułka, prowadzący bloga „Początek wieczności“. Na spotkanie z nimi przyszło kilkaset osób.
Obowiązkowy triaż w największych SOR-ach, raporty z czasu oczekiwania w kolejkach - zapowiada minister zdrowia. Co to oznacza dla pacjentów?
Przed tygodniem wystartowały I i II liga, dziś rusza ekstraliga. Zaczyna się nowy sezon ligowy, tak wyczekiwany przez kibiców już od zeszłej jesieni. Żużel w Polsce, mimo upływu lat i upadku praktycznie we wszystkich krajach poza naszym, wciąż...
Z a masą sądowych relacji, jakie publikujemy w „Nowościach”, kryje się zawsze cały katalog ludzkich nieszczęść i dramatów. Są jednak wśród nich bardziej lub mniej typowe sprawy. Takie jak ta, o której pisaliśmy w ostatni wtorek. Przypomnijmy:...
Wiele wskazuje na to, że do nauczycielskiego strajku jednak dojdzie. Nie traktowałbym tego wydarzenia jako dopustu Bożego. Nikogo już w świecie nie dziwią strajki pracowników komunikacji, służb oczyszczania miasta, nawet lekarzy. A są to strajki...
Rozmowa z profesorem JANEM GŁUCHOWSKIM, autorem właśnie wydanej książki „Na saksy i do Bułgarii. Turystyka handlowa w PRL”.
- Auta elektryczne, to przyszłość motoryzacji - mówi Krzysztof Kosiedowski z ZDMiKP. Czy są widoki na miejską wypożyczalnię takich samochodów? Pierwsza taka w Polsce powstała we Wrocławiu. Największa od niedawna działa w Warszawie
Do rozliczenia się z fiskusem został już niespełna miesiąc. Nowa usługa Twój e-PIT cieszy się dużym zainteresowaniem, ale Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa apelują o ostrożność, bo pojawiły się fałszywe strony www.
Drugie miejsce na III Mistrzostwach Polski Pole Sport w Katowicach w kategorii Elite Seniorki wywalczyła Paulina Kościewicz. Pochodzi z Hajnówki. Od siedmiu lat trenuje pole dance. - Początkowo jedynie amatorsko, od pewnego czasu zajmuję się tym...
W najbliższy poniedziałek zaczyna się Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki. Jego 19. edycja, która potrwa od 8 do 15 kwietnia, to ponad 400 bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Łodzi i regionu: naukowych i kulturalnych.
Myślenie, że rzeczy same w sobie są złe, jest bardzo niebezpieczne. A to nie świat materialny jest zły. Złe albo dobre jest to, co z nim zrobimy.
Na Retkini, na skwerze pomiędzy ul. Denną, a Pienistą od dwóch lat trwa budowa mini parku.
Zamiast użyć najwyższych w historii wpływów z podatków do poprawienia jakości oświaty, opieki zdrowotnej i innych usług – rząd postanowił te środki zwyczajnie rozdać. Zdaniem dr Łukasza Pawłowskiego, zachował się tym samym jak nieodpowiedzialny...
Jak to właściwie z nami jest? Jesteśmy przez polityków kołowani, tumanieni, chcą ingerować we wszystko, nie pytając nikogo o zdanie, czy w ogóle jest jeszcze sens, żeby się ich reakcjami przejmować?
Stosowanie nowych przepisów o segregacji śmieci jest ekscytującą przygodą. Przypomina do złudzenia historię z czwartej części „Gwiezdnych wojen”, gdy Han Solo, Luke i Leia podczas ucieczki z Gwiazdy Śmierci wpadają do zgniatacza odpadów.
Czeka nas kadencja przetasowań i walki o nową hierarchię władzy na prawicy - mówi dr Krzysztof Mazur, politolog z UJ, filozof, członek Klubu Jagiellońskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.