33-letni Robert W. usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Chodzi o podpalenie sklepu z dopalaczami przy ulicy Plebiscytowej w Katowicach, do którego doszło w środę.
Choć modernizacja hali zakończyła się w czerwcu, to nadal nie można jej wynajmować. Cennik będzie zatwierdzony we wrześniu.
Żółto-czerwoni muszą być skuteczniejsi marząc o ligowych punktach zdobytych w Kielcach.
Bez przędzy z toruńskiego Merinoteksu łódzkie fabryki włókiennicze przędłyby w drugiej połowie XX wieku bardzo cienko. Nie tylko one zresztą. Zakład przy Szosie Bydgoskiej 40/62 był w stanie w ciągu roku przygotować tyle materiału, aby można było...
Świat odkrył skansen i zachwycił się tym miejscem. Zaczęli zjeżdżać filmowcy, artyści, piosenkarze. Discovery Historia nakręciła tu film „Wikingowie na ziemiach polskich” („Na tropach tajemnic”)
Prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT-u opowiada o sukcesach i planach swojej uczelni
Krystyna Łubieńska wcielała się w królowe i burdelmamy. Była Ofelią, Antygoną, wampirzycą. Kiedy gra, jest szczęśliwa, nie liczy lat, przyjmuje każde wyzwanie. Z Teatrem Wybrzeże związana jest od 1958 roku.
Uduszona kobieta leżała w łóżku, w swoim domu. W piwnicy na pętli wisiał jej mąż. Wszystko wskazuje na to, że to on zabił żonę.
Nie widać końca konfliktu między Stocznią Remontową Nauta w Gdyni, a Uniwersytetem Gdańskim w sprawie statku naukowo- badawczego „Oceanograf”.
Szczęście rodziny z Olesna zmieniło się w tragedię. Mariusz czekał na narodziny córki, gdy z powodu nagłej choroby zapadł w śpiączkę.
Wiktoria Ochman z mężem Dmitrijem oraz córkami Walentyną i Krysią to repatrianci z Kazachstanu. Przez lata marzyli, by wrócić do kraju swoich dziadków, by Polska była ich domem, ojczyzną. Udało się dzięki wsparciu polskiego rządu oraz hojności...
Rząd planuje dodatkowe obostrzenia przy przewozie towarów akcyzowych. Opolscy przedsiębiorcy są za, o ile nie będzie to generowało kosztów.
Z Jarosławem Stańczykiem z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku rozmawia Ewelina Oleksy
W 1944 płyniemy do Berlina z ładunkiem cukru. Na Szprewie - pod bombami - czekamy na rozładunek barki - opowiada Zygmunt Tuszyński, syn i wnuk szyprów.
Z Mariolą Karwetą, żoną byłego dowódcy Marynarki Wojennej adm. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, rozmawia Tomasz Modzelewski.
Generalnie stan zakochania to o chemiczna burza. Ta mieszanka działa na nas jak byśmy byli pod wpływem narkotyków - nic nas nie boli, jesteśmy pełni energii i wigoru - mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny.
Sąd Okręgowy w Toruniu zdecyduje, czy uznać Iwonę P. za niebezpieczną. To pierwsza taka sprawa w województwie. Iwona P. kończy odbywać karę 15 lat więzienia za zabójstwo. Dyrektor więzienia w Grudziądzu uważa, że zza krat nie powinna wyjść na...
Do końca II Rzeczpospolitej w tym miejscu był tylko podmiejski las. Potem wielką wojenną fabrykę, ściśle tajną, zbudowali Niemcy. Zniszczyła ją Armia Czerwona, a na gruzach dawnego DAG powstał polski gigant chemiczny. To jemu w dużej części...
Lwów. Miasto niezwykłe. Zniszczone przez pożar browaru, ocalone przed skutkami wojny. Przez pięćset lat polskie. Ukształtowane przez blisko 70 narodowości. Ma szansę odzyskać blask brylantu.
Niedziela będzie dniem prawdy dla żużlowców Get Wellu Toruń. Porażka z ROW-em w Rybniku, dająca rywalom punkt bonusowy, będzie oznaczała spadek torunian z PGE Ekstraligi. Ale to czarny scenariusz.
Skoro już dziś nie odróżniamy, czy za informacją w internecie stoją boty, czy ludzie, to za kilka lat nie oddzielimy prawdy od fałszu w sieci - ostrzega doktor nauk społecznych Grzegorz D. Stunża.
Z Leszkiem Kopciem, dyrektorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawia Henryk Tronowicz.
Białostocki kolekcjoner Dariusz Hajduczenia zdobył zdjęcia naszego miasta z czasów I wojny światowej. Fotografie są niezwykle ostre. Można dojrzeć poszczególne budynki i ulice. Widać m.in. oryginalny ratusz, wagę miejską, Wielką Synagogę, hotel...
2 września w Bydgoszczy odbędzie się finałowa gala drużynowego turnieju miast MMA. W „Łuczniczce” wystąpią sportowcy związani z pseudokibicami.
Sierż. szt. Artur Walczuk jest delegowany z SPPP w Bielsku-Białej do udziału w misji w Liberii w Afryce Zachodniej. Szkoli tam między innymi policjantów z Chin oraz Nigerii. Jak wypadają na tle Polaków?
Wakacyjne wojaże w pełni. Z wolnych chwil od pracy korzystają także nasze gwiazdy. I dzielą się swoimi wrażeniami na Facebooku czy Instagramie.
Kiedyś autostopem można było przejechać Europę. W PRL-u granicą dla nas była Niemiecka Republika Demokratyczna. Oto wspomnienia autostopowiczów z ich przygód po Polsce i Europie.
Kilkaset lat temu Polska była potęgą bartniczą. Na terenie naszego kraju istniało kilkaset tysięcy barci. Dzisiaj jest ich jedynie około setki.
Przed nami szczyt pielgrzymkowy. Zapytaliśmy pielgrzymów o intencje, z jakimi idą na Jasną Górę. Oto ich przepiękne osobiste historie
Coraz bliżej uruchomienia unikatowej w skali europejskiej atrakcji: jeszcze w sierpniu w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu będzie dostępna nowa trasa. Będzie okazja nie tylko przejść podziemną trasą, ale także popłynąć łodziami. Nas zaprowadził w to...
Najstarsze maszyny parowe w Europie z rybnickiej kopalni „Ignacy” zatrzymano kilka lat temu. Teraz znów mają działać. Ale zanim „zaśpiewają”, najpierw ruszy tu centrum badawcze.
Prezydent miasta działa w organizacji, która nawołuje do obalenia rządu i dlatego nie znalazł się w komitecie organizacji obchodów święta wojska - mówi Grzegorz Mackiewicz, działacz PiS.
O tym, czy banki miały prawo udzielać kredytów we frankach, a jeśli nie, dlaczego ich udzielały i o tym, dlaczego wymiana personalna w sądownictwie jest konieczna - mówi Witold Modzelewski, prawnik, były wiceminister finansów.
To był historyczny skok. Szymon Godziek poleciał nad peletonem w Bukowinie Tatrzańskiej, wykonując tzw. backflipa, czyli salto w tył.
Każdy z nich niesie ze sobą coś innego: wdzięczność, prośbę, radość, niektórzy po protu - ciekawość. Od lat pielgrzymi różnych narodowości, różnych religii, przemierzają tysiące kilometrów, aby odwiedzić miejsca dla nich ważne.
Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.