Już 6 lipca, na Stadionie Miejskim w Białymstoku, Jagiellonia po raz drugi zagra z Dinamo Batumi!
Już 6 lipca na stadionie miejskim w Białymstoku Jagiellonia po raz drugi zagra z Dinamo Batumi!
20 lat temu w lipcu miasto dotknęła Powódź Tysiąclecia. Jak było i jakie inwestycje są w planie, aby chronić mieszkańców przed żywiołem?
Janusz Radek opowiedział, jak współczesne kobiety, w tym jego dwie córki, zmieniają oblicze kraju.
Pomimo upływu lat, ukazujących się kolejnych publikacji o pogromie „kieleckim”, pytań dotyczących genezy oraz przebiegu tragicznych wydarzeń z 4 lipca 1946 roku jest nadal wiele. Jakie kwestie wciąż budzą wątpliwości historyków?
Wystarczyło kilka godzin, by w Tarnowie padł blady strach na amatorów seksu z nieletnimi. Zboczeńców tropi Krzysztof Dymkowski i razem z policją zastawia na nich pomysłowe zasadzki.
Mimo że jutro rozpoczyna się sezon kąpielowy, woda w pięciu kąpieliskach na Solinie nie została przebadana. Oznacza to, że nie można z nich korzystać.
W czasie II wojny światowej w Sosnowicach istniał niemiecki obóz jeniecki, w którym zginęły setki osób. Obecnie w tym miejscu, dla zachowania pamięci o tych ofiarach, jest nekropolia.
Maciej Majcherek wkrótce rozpocznie swój 18. sezon gry dla koszykarskich klubów ze Szczecina.
Kierowcy mają dość utrudnień spowodowanych przebudową skrzyżowania ulic Bema, Spokojnej, Różanej i Bogusława IV. Dobra wiadomość jest taka, że do 10 lipca roboty powinny się zakończyć.
„Janusz z lasu” to osobliwość, którą obserwują turyści odpoczywający na Spiszu i są zdumieni. Mężczyzna - co wakacje - od 6 lat porzuca swój dom i mieszka w namiocie nad rwącą rzeką Białką.
Nigdy nie przypuszczałem, że po doświadczeniach okupacji niemieckiej, po upokorzeniach i trwającym 44 lata zniewoleniu komunistycznym oraz po zmaganiach zmierzających wreszcie do stworzenia przestrzeni publicznej, w której mogło narodzić się...
Minister Mariusz Błaszczak staje na głowie, żeby festiwal w Opolu nie był jedynym odwołanym festiwalem tego lata. Ma chyba zadziałać zasada wzajemności - jedna impreza nasza, druga wasza - bo padło na Przystanek Woodstock. W sumie szkoda, że nie...
Mówię Binarowskiej Mateczce, kto chory, komu trzeba pieniędzy albo duchowej siły - opowiada Małgorzata Sendecka-Juruś. - Obiecałam jej, że jeśli mój syn będzie żył, to póki starczy mi sił, będę pielgrzymowała do Częstochowy - mówi. - W tym roku...
Jedno kąpielisko i trzynaście miejsc wykorzystywanych do kąpieli dopuścił dotychczas sanepid do otwarcia na Podkarpaciu. Kolejne akweny są badane i niektóre być może ruszą jeszcze w ten weekend.
Po zmianach w Boguchwale i Sieniawie wiemy, że latem nowych trenerów będą mieć też piłkarze z Wiśniowej, Głogowa, Nowotańca i... Dębicy.
Firmę Arriva, która od 1 lipca rezygnuje ze świadczenia usług transportowych w Bieszczadach, zastąpi spółka samorządowa. Mieszkańców i turystów wozić będą autobusy PKS Jarosław.
Rozmowa z KAMILEM DURSKIM, rozgrywającym AZS UR podczas Akademickich Mistrzostw Europy, nowym siatkarzem TSV Sanok.
Upalny dzień we Wrocławiu? Rozgrzany Rynek może zmęczyć. Są za to parki i plaże. Ochłodzenie czeka również na kąpieliskach. Polecamy aktywne formy spędzania czasu.
Co było dokładną przyczyną poniedziałkowego pożaru jeszcze nie wiadomo. Mieszkańcy spierają się co do wersji wydarzeń, ale w kwestii pomocy są zgodni
- Opozycja w Polsce nie będzie miała wysokiego poparcia, dopóki lider tej opozycji będzie opowiadał, że chce budować z Rydzykiem Europę - mówi Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów.
15 października 1945 roku zostawili nas na dworcu w Marciszowie i kazali szukać jakiegoś domu do zamieszkania.
Wzmocnienia są konieczne, by Portowcy mogli skutecznie walczyć o czołowe pozycje w ekstraklasie.
Czy uczniowie co chwila będą śpiewali pieśni patriotyczne? Szkoła będzie nauczyła nie tylko angielskiego i niemieckiego, ale i rosyjskiego.
Elwira Jakubiak z Łomży ratuje życie zwierzętom, dając im schronienie na 24-hektarowej posiadłości za miastem. Ma 10 koni, 6 psów i kozę. Niedawno ocaliła przed śmiercią owczarka niemieckiego - Aleksa. Teraz walczy w sądzie, by jego oprawcę...
Urodził się w Wenecji, mieście rozpusty, gdzie nawet klasztory funkcjonowały jak eleganckie burdele. Uwodził i porzucał. Kim był?
Jeżeli ktoś myślał, że przesłuchanie przed sejmową komisją Marcina i Katarzyny P. wniesie coś do wyjaśnienia afery Amber Gold, był w błędzie. Zresztą Marcin P. w ogóle nie czuje się winny.
Gdybyśmy zbadali sumienia ludzi, którzy nigdy nie wchodzą do internetu i wydobyli z nich liczbę czy procent nienawistnych myśli, nie byłoby tego mniej, niż to, co obserwujemy w sieci - mówi prof. Janusz Czapiński.
Tuż po październikowym przełomie 1956 roku nasi „bracia” z ZSRR i NRD próbowali dogadać się i wykorzystać drogę wodną, prowadzącą przez nasz region, dla zintensyfikowania wzajemnej wymiany handlowej. To wówczas na Wiśle i Brdzie pojawiły się...
Trenują kilka godzin dziennie. Z padem lub myszką w ręku. Gry są jak dyscypliny w tradycyjnym sporcie. Najlepsi dobrze na tym zarabiają, rekordzista z Polski wygrał już nawet 1,6 mln złotych.
Dwa miejskie boiska będą miały profesjonalne systemy nawadniania. Inwestycja sfinansowana jest ze środków budżetu obywatelskiego 2017.
Pisanie wierszy, które mają ocalać od zapomnienia, to jedna z tych prób, które zawszeskazane są na niepowodzenie. A jednak nie odbiera im to podstawowego sensu - mówi Marcin Sendecki, laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tomik „W”
- Wietnamki znają nie tylko moją „Szkołę żon”, ale też „Zamek z piasku” i „Pierwszą na liście”. Kiedy więc przyjechałam do tego kraju, wydawca potraktował mnie jak królową - wspomina popularna pisarka, gdańszczanka Magdalena Witkiewicz.
W przypadku Amber Gold mówimy o 800 mln zł, które stracili obywatele. A dlaczego nie mówimy o 4 i pół miliarda zł, które musiały trafić do obywateli po upadku kolejnych SKOK-ów? - mówi była premier Ewa Kopacz w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego".
Przyjeżdżają do nas z całego świata. Sami kupują bilety lotnicze, sami się utrzymują, nie chcą ani grosza za swoją pracę. Młodzi wolontariusze pragną pokazać Polakom, że mogą pomóc. I że - choć wiele nas różni - są tacy sami jak my
W 110 rocznicę przełomowego wynalazku fotografii barwnej rozmowa z Małgorzatą Taraszkiewicz-Zwolicką - kuratorką wystawy „Autochrom. Triumf koloru” w Pałacu Opatów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.