Kto pamięta Kaśkę, przynosi znicze. Stoją na murku tuż przy budynku. Ludzie wspominają, dzielą się informacjami i odczuciami. Po 19 latach jednak więcej jest domysłów i plotek niż faktów
Brawo! Uczennice z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku pokazały, że młodzież potrafi być pomysłowa i chętna do poszukiwania nowych wyzwań.
Politolodzy, socjolodzy, dziennikarze i politycy łamią sobie głowy nad najnowszymi sondażami. A dlaczego słupki takie, a nie inne, czemu rośnie, kiedy spada, że w sumie są nieważne, chociaż jednak ważne, że sprzeczne, ale mimo wszystko spójne,...
Weronika Rosati to jedna z ciekawszych polskich aktorek. Nam opowiada, dlaczego porzuciła Hollywood i jak oryginalna uroda, którą zawdzięcza włoskim genom, wpływa na jej karierę.
Rozmawiamy z Oleną Duć-Fajfer, Łemkinią z Uścia Gorlickiego, pracownikiem naukowym UJ. Mówi m.in. o rodzinnych losach, wysiedleniu na obszar Dolnego Śląska w czasie Akcji Wisła.
Jak Bruksela zmieniła Donalda Tuska? Czy po skończonej kadencji wróci do polskiej polityki? I czy za trzy lata będzie mu się jeszcze chciało „kopać” także z PiS? - zastanawiają się koledzy z boiska, politycy, przyjaciele.
Dzięki Flocie widzieliśmy w Świnoujściu wiele znanych osobistości piłkarskich np. Michała Listkiewicza, Adama Nawałkę, Arkadiusza Milika czy Szymona Marciniaka.
To, co zostało. Dziś kolejna cześć opowieści o historii budynków przy ul. Warszawskiej
System zarządzania uczelniami trzeba stworzyć od nowa mówi dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spanò - dyrektor Instytutu Historycznego UW i współtwórca ruchu „Obywatele Nauki”.
75 lat temu, w 1942 roku, powstały Narodowe Siły Zbrojne (NSZ). Ich historia, przez lata istnienia w Polsce niedemokratycznego systemu, była zakłamywana, jednak do dziś wielu środowiskach, panuje przekonanie, że jednostki te kolaborowały z...
Ksiądz Tadeusz Wojda, od 10 czerwca nowy pasterz białostockiego Kościoła, po raz pierwszy odwiedza Białystok. Przedstawiamy jego kapłańską drogę, zainteresowania oraz rodzinę, która mieszka w Świętokrzyskim.
Kto opowiedziałby historię pokolenia wojny? Kto by się o nią przez lata upominał, mimo zakazów i represji, gdyby wszyscy dali się zabić? - pyta prof. Tadeusz Lubelski, znany historyk filmu, krytyk, pisarz.
Po urodzeniu dzieci Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd wróciły do pracy. Ale nie kosztem swoich rodzin. Postawiły na własny biznes. I stworzyły portal internetowy, który innym kobietom pomaga łączyć karierę zawodową z macierzyństwem
Są spotkania znaczące niewiele, czasami nic. Są takie, co to potrafią zmienić los. Historia krakowskiego Centrum Hipotermii Głębokiej to opowieść o spotkaniach, które przestawiły wiele życiowych zwrotnic na odpowiedni tor. I o lekarzach...
Prezydentowi i premierowi w sprawach gospodarczych doradzać mają fachowcy z Narodowej Rady Rozwoju. Ale praktyka skrzeczy
Kobiety za późno decydują się na to, by zostać mamą. To główny wróg płodności w Polsce.
W ramach „Operacji Romeo” , którą agenci enerdowskiej Stasi prowadzili w latach 1960-1990 za Łabą, skupiano się głównie na sekretarkach, które najpierw rozkochiwano, by potem z ich pomocą zdobywać największe tajemnice.
Wrzesień 1939 był dla nich ostatnim aktem wielkiej filmowej kariery - mówi Grzegorz Rogowski o bohaterkach swojej książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji”
- Teraz każdy mecz będzie ważny. Można powiedzieć, że czeka nas osiem finałów - mówił kilka dni temu pomocnik Lecha, Maciej Gajos, nawiązując do pozostałych siedmiu spotkań ligowych i finału Pucharu Polski z udziałem Kolejorza.
Radni PiS i prezydent Białegostoku mają dziś niepowtarzalną okazję na zgodę ponad podziałami. Trzeba jednak ustąpić, a na to ochoty raczej nikt nie ma. Bo w białostockim samorządzie trwa wielka wojna.
Emmanuel Macron pewnie wygra. Ale wtedy będzie musiał się zmierzyć z dużą trudniejszym wyzwaniem: sprawdzić, czy Francja jest reformowalna. On wie, co robić. Pytanie, czy znajdzie poparcie polityczne - mówi prof. Timothy Garton Ash.
Lekarz może odmówić zarówno legalnego przerwania ciąży, jak i jej spowodowania metodą in vitro. Może też odmówić przepisania leku, który zaistnienie ciąży uniemożliwi. Pozwala mu na to klauzula sumienia.
Nasi informatorzy twierdzą, że minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wybrał radnym PiS ich przewodniczącego. To Henryk Dębowski, który ma zrobić wszystko, co minister mu każe.
Program "500 plus" wspiera kontrrewolucję kulturalną. Jest bardzo patriarchalny, katolicki, zaprojektowany po to, by wzmocnić wyznawców takich wartości - mówi prof. Guy Standing.
Z prof. Cezarym Saneckim, rektorem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, rozmawia Paweł Patora
Od piątku do piątku:
Z prof. Romanem Patorą, rektorem Społecznej Akademii Nauk, rozmawia Maciej Kałach
Z prof. Antonim Różalskim, rektorem Uniwersytetu Łódzkiego, rozmawia Maciej Kałach.
Z prof. Radzisławem Kordkiem, rektorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rozmawia Paweł Patora
Pani Zalewska, minister oświecenia publicznego, przyjeżdża do Sieradza, żeby ze stosowną pompą otworzyć salę gimnastyczną w szkole. Bystra dyrektorka szkoły, żeby pani minister mogła wygodnie zaparkować i nic sobie nie umoczyć, bo to akurat deszcz...
W środowisku akademickim trwa dyskusja nad proponowaną reformą szkolnictwa wyższego.
W nocy ze środy na czwartek na Widzewie grasował podpalacz, który podłożył ogień pod samochody. Częściowemu spaleniu uległy trzy pojazdy. Sprawą zajęła się policja.
Ze względu na katastrofalny stan torowisk i trakcji tramwajowych władze Łodzi rozważają zastąpienie podmiejskiej komunikacji tramwajowej np. autobusami elektrycznymi 8 maja ma zostać podjęta decyzja, czy tramwaje zostaną na liniach podmiejskich.
Dla chcącego, nic trudnego! Rozmowa z Martą Kruglińską, miłośniczką fotografowania, która godzi pracę zawodową z pasją robienia zdjęć. Marta uwielbia ślubne sesje, w które wkłada mnóstwo serca, a przede wszystkim profesjonalizmu!
Zanim nasza ukochana powie „Tak!”, czeka nas wybór pierścionka zaręczynowego. Jaki powinien być ten idealny? Czy w jubilerstwie możemy mówić o trendach? Jakie pierścionki wybierają dla swoich wybranek panowie?
Planujecie wesele? Wspaniale! Dziś podpowiemy Wam, co zrobić, by oprawa weselnej uroczystości była piękna i gwarantowała niezapomniane przeżycia
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.