Nadchodzi wreszcie ta noc. Już w niedzielę zostaną rozdane Oscary. Faworytem jest „La La Land” - musical zdobył aż 14 nominacji. Po piętach depcze mu jednak dramat „Moonlight”.
1. Samodzielny Batalion Szturmowy był jedną z najbardziej elitarnych jednostek armii PRL. Stworzono go do działań na tyłach wroga. Gdyby doszło do III wojny światowej, miał walczyć w Danii
Pod koniec 1944 r. brytyjscy agenci trafili do okupowanej Polski, by pośredniczyć w kontaktach AK z Sowietami. Niestety nie udało im się wykonać zadania. Ledwo uszli z życiem
W 1939 r. zagubiło ją dowództwo, później przez lata jej losy wymykały się historykom. Działania kompanii kapitana Mariana Tułaka w obronie Górnego Śląska domagają się pełnego opisu
45-letni Sylwester S. z Grudziądza usłyszał trzy zarzuty: stręczycielstwa, posiadania narkotyków i pomocnictwa w napadzie. Przyznał się.
- Postanowiłem, że będę robił filmy gdzieś w świecie, a nie w Polsce - mówi Andrzej Fidyk.
- W moim domu rodzinnym książki walały się wszędzie. Przeczytałem ich mnóstwo. I co? Nic! - stwierdza smutno.
Rozmowa z Adamem Wajrakiem , działaczem na rzecz ochrony przyrody, autorem książek przyrodniczych, dziennikarzem „Gazety Wyborczej”.
Jarosław jot-Drużycki mówi o sobie „warszawiak na zaolziańskiej emigracji”.Pisarz, publicysta, autor zbioru reportaży „Hospicjum Zaolzie”, dziś u nas z ważnym dla Śląska tekstem.
Nowe kwoty przychodów, jakie mogą osiągnąć pracujący emeryt i rencista, będą obowiązywać do końca maja tego roku.
Pobyt w sanatorium to znakomity sposób na poprawę stanu zdrowia i regenerację sił witalnych. To także forma wypoczynku, relaksu i nauka zdrowego stylu życia.
Dorośli z leczenia w sanatorium uzdrowiskowym w ramach NFZ mogą korzystać nie częściej niż raz na 18 miesięcy, jeśli nie ma przeciwwskazań do wyjazdu. Turnus trwa 21 dni.
W Inowrocławiu zorganizowano „Onko-Dzień”. Była okazja do spotkania ze specjalistami i osobami, które zmagały się z chorobą.
Wicewojewoda Robert Paluch: – Każdy lubuski szpital będzie w sieci.
Gdy przyjmuje pacjentów, często słyszy: „O, ja pana przecież znam!”. Rafał Kot, ojciec jednego z polskich kandydatów do medali na mistrzostwach świata w Lahti, od kilku lat jest też telewizyjnym ekspertem. Teraz komentuje mu się lżej, bo Maciek...
Niekontrolowane przyjmowanie suplementów diety urosło do rangi głównej bolączki naszego zdrowia publicznego - nie ma wątpliwości dr n. med. Jarosław Woroń, specjalista farmakologii klinicznej. Nie każda tabletka nas truje. Niektóre mogą jednak...
Garnizon to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego na obszarze dawnych koszarów wojskowych we Wrzeszczu. W ramach całego przedsięwzięcia powstanie nowy, ciekawy obszar miasta wypełniony handlem, biurami oraz mieszkaniami.
- Gorzowianie studiują na UZI, ja uczę się w ich mieście na motorniczego. Co w tym dziwnego? - dziwi się Oskar Suchodolski.
Co wydarzyło się w sali wiejskiej w jednej z niewielkich miejscowości w gminie Czarna Dąbrówka, wyjaśniają stróże prawa.
O budowie węzłów transportowych postanowiono w województwie, nasz zaliczono do najważniejszych. W 2015 roku Słupsk podpisał z marszałkiem umowę na projekt. Kosztował on 403 tys. zł.
Zygmunt Frankiewicz, Andrzej Dziuba czy Małgorzata Mańka-Szulik przez lata nie mieli politycznej konkurencji w swoich miastach, a kolejne wybory wygrywali zdecydowanie. Dla wielu był to gwarant samorządowej stabilności i dowód zaufania wyborców....
Wyjeżdżała do Boliwii już z doświadczeniem pracy misyjnej w Afryce, z doświadczeniem znakomitej animatorki na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku i zapewne nie spodziewała się, że zanim rozpocznie tam nową pracę jako wolontariuszka...
Niedługo ma się pojawić w sprzedaży następca legendarnego telefonu NOKIA 3310. Telefonu podobno kultowego, oldskulowego, hipsterskiego, telefonu, z którym nie mam żadnych szczególnych wspomnień, ponieważ zanim pojawił się w sprzedaży w 2000 r.,...
To przykre i straszne, że Europa z historii niczego się nie nauczyła - mówi Oleś Pograniczny, doradca przewodniczącego administracji wojskowo-cywilnej Obwodu Donieckiego na Ukrainie.
Henryka Bochniarz z Rady Dialogu Społecznego o zakazie handlu w niedzielę, reformie zdrowia i szczecińskiej stoczni. - Pomysł zakazu handlu w niedzielę jest zły dla gospodarki - twierdzi Henryka Bochniarz - Z badań wynika, że pracę może stracić...
Rozmowa z Jadwigą Mariolą Szczypiń, podlaskim kurator oświaty.
Kiedy na dworze jest minus 15 stopni Celsjusza i wieje wiatr, najlepiej schronić się w... wodzie. - Jest tam wtedy naprawdę ciepło - mówi Jarosław Golubek, naczelnik wydziału prewencji suwalskiej policji.
Starosta sokólski Piotr Rećko spotkał się w sądzie ze zwolnionym przez siebie dyrektorem PUP Mirosławem Biernackim.
W 1945 roku Armia Czerwona dotarła na ziemię miastecką i bytowską. Po pokonaniu Niemców doszło do rabunków, gwałtów i zabójstw.
Sądy niedostatecznie oczyściły się po komunizmie. Na to jeszcze nałożył się proces degeneracji związany z dbałością o własne interesy. Ale problemu sądownictwa nie rozwiąże się przy pomocy ministra Jakiego - mówi Ryszard Bugaj.
Białostocki bokser Krzysztof Zimnoch w sobotę stoczy walkę z Amerykaninem Mikem Mollo. Podczas gali w Szczecinie powalczy także inny zawodnik z Białegostoku - Kamil Szeremeta.
Był internowany w stanie wojennym, okaleczony. Dziś ma I grupę inwalidztwa. I prawie bezdomny. 67-letni Longin Kiercul został wyeksmitowany bez prawa do mieszkania socjalnego. Twierdzi, że bezprawnie. Wspierają go prawnicy z Ministerstwa...
Klientka poślizgnęła się na podłodze w sklepie i poważnie uszkodziła prawe kolano. Niewykluczone, że będzie musiała poddać się operacji. Teraz walczy o odszkodowanie.
Stanisław Kaim, były wiceprezydent Nowego Sącza mówi, że w wojsku podpisywał, co kazali. Sąd uznał go za kłamcę lustracyjnego, a Kaim myśli o odwołaniu do Trybunału Praw Człowieka.
Senat UJ podjął ostatnio uchwałę, w której apeluje m.in. do polityków, by szanowali Konstytucję i przestali się kłócić. Władze uczelni, jak podkreślają, są bardzo zaniepokojone. Rektor, prof. Wojciech Nowak, w rozmowie z nami: Jeśli ktoś myśli...
W niemal całej Polsce trwają gorączkowe poszukiwania nowych siedzib dla żubrzych rodzin. Pojawiła się idea, by te zwierzęta (po raz kolejny) umieścić w Gorczańskim Parku Narodowym.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.