Z Gosią Golińską, artystką, która zamieszkała w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, rozmawia Gabriela Pewińska.
Z prof. Andrzejem Stępniakiem, ekonomistą z UG, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
Ministerstwo nie będzie opóźniać budowy nowej drogi ekspresowej S6. Nowa „ekspresówka” ma służyć też amerykańskim żołnierzom i ich rodzinom. Zaniechanie budowy pomorskiego odcinka drogi mogłoby utrudnić współpracę z Amerykanami. Do końca marca...
Z Kazimierzem Smolińskim, wiceministrem infrastruktury, posłem na Sejm z klubu Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Łukasz Kłos
Przysięgam, że nigdy nie współpracowałem z Służbą Bezpieczeństwa - mówił Lech Wałęsa podczas konferencji prasowej w Europejskim Centrum Solidarności, po powrocie ze spotkania noblistów w Kolumbii
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy przyznało świadczenie pielęgnacyjne opiekunce niepełnosprawnej matki. Stało się to po skardze kasacyjnej, do której dołączył się rzecznik praw obywatelskich.
Nikt wcześniej nie skontrolował warunków, w jakich żyły psy i koty, bo hodowla była zarejestrowana.
Mikołaj Bogdanowicz przesiadł się do służbowego volkswagena passata. Przedtem jeździł skodą, której naprawy, jak twierdzi jego rzecznik, kosztowały... 80 tys.
Są odsuwani od pracy biurowej, nie prowadzą już dochodzeń, nie patrolują ulic. Dzielnicowy to ma być policjant pierwszego kontaktu.
W 2016 roku ZUS w regionie cofnął wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę 986 tys. zł. Najwięcej czasu na L4 spędzają 30- i 50-latkowie.
- Dużo trudniej jest skupić się na grze - mówi Sławomir Sasor, który wraz z kolegą rozegrał partyjkę szachów siedząc w lodowatej wodzie
Starostwo planuje przeprowadzić kontrolę na składowisku. Z wstępnych ustaleń wynika, że nie spełnia ono standardów
– Na zespoły czeka duża, plenerowa scena i fajne nagrody! – zachęca Igor Skrzyczewski, kierownik artystyczny Festiwalu Miasto Rocka w Babimoście
Lecznica dostała zielone światło od wojewody na rozbudowę oddziału położnictwa, ginekologii oraz geriatrii i dziecięcego
Dyskusja o muzułmanach w Szwecji to spacer po polu minowym. Krytyczna opinia o nich rodzi zarzuty o rasizmie - mówi Marie Bennett
Co jakiś czas wśród polityków rodzą się pomysły powiększenia Lublina o sąsiednie gminy. Niedawno miejski radny proponował przyłączenie do miasta osiedla Borek w Turce.
Tak uważają specjaliści i menedżerowie, którzy rozważają przeprowadzkę. Pracę w naszym regionie coraz częściej wybierają też cudzoziemcy.
Uderzenie komety, wojna atomowa lub epidemia. Nad możliwymi scenariuszami końca świata od lat głowią się twórcy filmów sensacyjnych i science fiction. Który z nich jest najbardziej prawdopodobny? Zapytaliśmy o to naukowców.
"Hoss" wyszedł na wolność, bo według warszawskiego sądu wcześniej miał nie utrudniać postępowania toczącego się w Poznaniu. Jak ustaliliśmy poznański proces w ogóle nie ruszył, bo Arkadiusz Ł. nie stawił się na żaden z terminów rozpraw.
Dziś kolejna historia o ciekawej postaci wywodzącej się z okolic Sławna. Hanna Spiegel przygotowuje publikacje i wydaje książki dotyczące Pomorza.
Złocieniec. Podczas sesji radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie sieci szkół. Zdaniem niektórych, po cichu, w pośpiechu, bez konsultacji.
Drawsko Pomorskie. Klamka zapadła. Za pozostawienie auta w centrum miasta trzeba będzie płacić. Uchwała zacznie obowiązywać przed wakacjami.
Na drogach panują złe warunki. Jeżeli wysyłacie dzieci na ferie, pamiętajcie o ich bezpieczeństwie. Najlepiej już dzisiaj zamówić sprawdzenie autokaru.
Ogłoszony został przetarg na przebudowę al. Armii Krajowej - to odcinek krajowej drogi nr 11. Inwestycja będzie realizowana w ramach modernizacji „jedenastki” biegnącej przez miasto.
Powołanie Polskiej Agencji Antydopingowej, kara więzienia dla osób podających sportowcom zakazane substancje oraz współpraca klubów z policją - tak ma wyglądać walka z dopingiem w Polsce.
Noworodek znaleziony w ostrowskim "oknie życia" wywołał ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, bo był to pierwszy taki przypadek w mieście. Przy okazji jednak okazało się, że anonimowość takiego kroku jest mocno wątpliwa.
Po stronie niemieckiej Grupa Azoty otworzy centrum logistyczne. Za 7,5 mln euro! Będzie też praca. Czy to pomoże Gubinowi?
Ogłaszane tak, żeby mało kto się o nich dowiedział, potem „odhaczane”, bo w końcu się odbyły. Opinie uczestników - niebrane pod uwagę. Takie wady konsultacji społecznych wymieniają ich krytycy. Czy w takiej formie w ogóle są jeszcze potrzebne?
Paweł Okoński, reżyser sztuki „Nic nie gra”, która jest przygotowywana we Wrocławskim Teatrze Komedia, opowiada o przedstawieniu, które pokochał Londyn i które ma szansę podbić Wrocław.
7 lutego 1883 r. W Krakowie umiera wybitny dziejopis, współtwórca krakowskiej szkoły historycznej. Ale także polityk, pisarz i poeta.
Czy czarownice przepadły, na zawsze odeszły w przeszłość? Prawdopodobnie nie i nigdy tak się nie zdarzy, ale pomiędzy niegdysiejszymi a współczesnymi czarownicami zachodzi pewna istotna różnica. Kiedyś wiedźmy wyrastały same na żyznym podłożu...
4 lutego 1945 r. rozpoczęła się konferencja w Jałcie. Rozmowa z dr. Teodorem Gąsiorowskim, historykiem z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Obrońcy drzew z ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie będą sprawdzać, czy w lipach śpią nietoperze.
Pan Andrzej słabo widzi. Poskarżył się, że nie słychać zapowiedzi przystanków w autobusach MZK. Poprosił „GL” o interwencję.
Karolina ze Stowarzyszenia Włocławskie Mamy zapewnia, że będą kolejne wieszaki w akcji „Wymiana Ciepła”. Niefajny początek odczarowany!
O konieczności istnienia postoju taksówek przy dworcu PKS w Zielonej Górze mówią pasażerowie i kierowcy. PKS tłumaczy, że nie ma miejsca
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.