„Kiedy kończę utwór i widzę, że mógłby być zrobiony lepiej, to bez najmniejszych wahań wyrzucam go do kosza” - pisze w książce Portret Wojciecha Kilara, „Takie piękne życie” Barbara Gruszka-Zych. Z autorką rozmawia Teresa Semik
Nasze konie uczciwie pracują w policji i zasługują na dobrą emeryturę - mówi asp. Karol Molęda, dowódca zespołu konnego chorzowskiej policji. Sam zajął się zwolnionym ze służby koniem Jahrankiem
- Pieniądze są konsekwencją sukcesu, natomiast nie jest dobrze, jeśli przesłaniają nam cały artyzm - mówi Michał Bajor. 2 października ukazała się jego nowa płyta „Moja miłość”. 15 listopada artysta wystąpi w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
O przywilejach, jakie od państwa niemieckiego dostawali Górnoślązacy osiedlający się w „Reichu”, i o obecnej sytuacji uchodźców w Niemczech mówi Andreas Rim, który w latach 80. wyjechał z Raciborza do Niemiec.
Pieniądze na resort zdrowia już mamy. Czas je dobrze wykorzystać - mówi minister zdrowia Marian Zembala.
Urban Exploration - czyli rodzaj turstyki polegający na zwiedzaniu starych i opuszczonych budynków. Normalni ludzie przechodzą obok takich obiektów obojętnie. Władze miast czy gmin czasem się ich wręcz wstydzą. Dla eksploratorów, takie opuszczone...
Prościej, szybciej i nic nie kosztuje. Dziś wysyłanie wiadomości przez pocztę elektroniczną nikogo już nie dziwi. Pisanie tradycyjnych listów od dawna odchodzi do lamusa. Przyczyny tego są różne - rozwój techniki, ale też brak czasu, a nieraz i...
Długoletni prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej - książę Jerzy Czartoryski, mówi nam o życiu współczesnego arystokraty, portalach społecznościowych, przodkach i zasadach, które warto mieć
30 lat temu, na moście w Berlinie, wymieniano szpiegów. M.in. za adiunkta politechniki bielskiej i szpiega CIA, Jacka Jurzaka, wracał do Polski as wywiadu Marian Zacharski
Przy Francuskiej trwa budowa 3. biurowca A4 Business Park. Dwa budynki są już wynajęte. Do drugiego właśnie przeprowadza się PKP Cargo. Zajrzeliśmy, jak urządzili się kolejarze.
Już ponad 12 tysięcy osób poparło pomysł, by Autostrada A4 nazywała się Autostradą Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poinformowali o tym przedstawiciele Fundacji Prudentia et Progressus i Społecznego Komitetu Uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,...
Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację pani prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej.
Sukces ma wielu ojców. Szczególnie jak jest feta. Ktoś naśmiewał się z kiedyś z polskich piłkarzy? Ktoś pytał czemu nie wygrali z Gruzją siedem, a tylko cztery zero, mimo tylu okazji? Ktoś mówił, że Adam Nawałka nie nadaje się na trenera kadry?...
Wacuś, Urwis i Zyga to trzy młode kilkumiesięczne świnie, którym w Katowicach wszczepiono dzisiaj protezy serca, czyli sztuczne komory wspomagania serca. To test, który ma wykazać, czy komory są wydajne, niezwodne i właściwie działają. Komory mają...
Ewakuacja Supersamu w Katowicach: Personel Supersamu w Katowicach został nagle ewakuowany. Na miejscu jest straż pożarna. Znamy już przyczyny ewakuacji.
Największej górniczej spółce Unii Europejskiej pieniędzy starczy jeszcze do końca listopada. Co stanie się później? Co z wypłatą tegorocznej Barbórki? Nie wiadomo. Pytany o to wczoraj Krzysztof Sędzikowski, prezes koncernu stwierdził, że to...
Reprezentacyjne szaleństwo ogarnęło bez wyjątku wszystkich. Czy tego chcemy, czy nie - piłka nożna przez ostatnie dni stała się sprawą narodową. Niedzielny wieczór i awans reprezentacji do Euro 2016 przyćmił wszystko i wszystkich, a społeczeństwu...
W dniach 13 - 15 października br. w godz. 6.00 - 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II. Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej...
Jerzy Markowski w Gliwicach. Były wiceminister gospodarki odwiedził kopalnię Sośnica wraz z kandydatami Zjednoczonej Lewicy i związkowcami. Przekonują oni, że kopalń nie trzeba likwidować i mają pomysł na polskie górnictwo.
Do 2020 r. w Kolejach Śląskich mają jeździć tylko nowe pociągi. Na razie pasażerowie mogą się poczuć jak na loterii. Elf, Impuls, czy wysłużony EN-57?
Budynek zajmowany obecnie przez Sąd Okręgowy został oddany do użytku w grudniu 1931 r. na potrzeby dwóch sądów niemieckich.
Jerzy miałby dziś 57 lat. Mógłby mieć, gdyby nie okrucieństwo jego 20-letniej matki. Trzytygodniowego malca wrzuciła do stawu. Chłopczyka skazała na pewną i okrutną śmierć.
20-letni Joachim K. uznał, że dla niego jeszcze nie czas na ojcowskie obowiązki. Kiedy jednak Herta nie zgodziła się usunąć ciąży, zaplanował zbrodnię. I był przekonany, że zabił.
Jerzy miałby dziś 57 lat. Mógłby mieć, gdyby nie okrucieństwo jego 20-letniej matki. Trzytygodniowego malca wrzuciła do stawu. Chłopczyka skazała na pewną i okrutną śmierć.
15 maja 1952 roku przed sądem w Koszalinie stanęła Stefania D. Prokurator zarzucił jej zabójstwo maleńkiego synka. Sprawa z Bielska-Białej trafiła aż do Koszalina.
Pijani kierowcy są zmorą nie tylko naszych czasów. 60 lat temu pod Białogardem doszło do tragicznego wypadku. Zginęło dwóch z aż... dziewięciu pasażerów traktora, który prowadził Henryk C. Prowadził, choć nie widział drogi.
Rok 1952. 23-letni Marian C. wyszedł z więzienia na przepustkę. Uciekł do Drzewian. Schronienia szukał u matki i wuja, który kryminaliście powiedział: nigdy w życiu. Za to młodzieniec spalił im gospodarstwo, a wuja próbował zabić.
W 1965 roku Państwowy Dom Dziecka w Darłowie był miejscem okrutnej zbrodni. Marian M. zadał tam śmiertelne ciosy nożem swojej byłej żonie. Wszystko na oczach ich synka.
Andrzej Z. nie miał szczęścia w miłości. Po rozstaniu z żoną wyjechał z Połczyna Zdroju. Nowe życie chciał zacząć w Karlinie. Chorobliwie zazdrosny o Teresę, nową damę serca, popełnił straszną zbrodnię.
Rok 1948. Rodziny przyjeżdżają na tzw. tereny odzyskane, by dostać swój kawałek ziemi. O grosz jest ciężko, są rodzinne konflikty. Jeden doprowadził do okrutnej zbrodni.
Styczeń roku 1946. Sąd Okręgowy w Koszalinie zajmował budynek przy ul. Matejki. Sędziowie czekali, aż zlikwidowany zostanie szpital radziecki, po którym otrzymali dzisiejszą siedzibę. Na wokandę trafiła sprawa okrutnego mordu.
To ostatnie słowa, jakie wypowiedziała Stanisława P., kiedy zabijał ją świeżo upieczony 20-letni mąż.
Prezes Rady Ministrów powołał je rozporządzeniem z dnia 2 lutego 1953 w sprawie utworzenia Wojewódzkich Archiwów Państwowych w Koszalinie, Opolu i Zielonej Górze.
W Siemianowicach Śląskich odbyła się konferencja dotycząca przyjmowania uchodźców. Główny wniosek jest taki, że gminy mają sporo obaw przed imigrantami.
Drugi sondaż wyborczy „Dziennika Zachodniego”: w woj. śląskim PiS pewnie idzie po zwycięstwo, PO ze sporą stratą. Lewica trzecią siłą w woj. śląskim. Największa ciekawostka: Mnejszość Niemiecka partią chłopską.
Chcesz zrobić ciasto, ale nie umiesz piec? Nie masz piekarnika? Nie masz czasu? Oto przepisy, które udowadniają, że można zrobić ciasto bez pieczenia, bez trudności i bez zakalca!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.