Nawet 20 tysięcy par butów dostarczy naszym żołnierzom lubelska spółka Protektor. Firma produkuje obuwie dla większości służb mundurowych w Polsce i na zachodzie Europy.
20 kwietnia 1931 r. krakowski koncern "IKC" wydaje pierwszy numer tygodnika "Raz, dwa, trzy...". Był to jeden z kluczowych tytułów sportowych w II RP.
Obyczaje. Ta część Rynku była targowiskiem próżności. Starsi panowie pachnieli naftaliną, wodą kolońską i wanilią. Hajda na plantację!
Rywalizacji nie można było uniknąć. Mimo to wyznawcy obu religii, częściej niż nam się wydaje, współpracowali. Pamiętamy jednak walki. Rozmowa z prof. Andrzejem Małkiewiczem, wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim, badaczem relacji...
Egzaminy teoretyczne najlepiej zdali kursanci ze szkoły kierowców Tadeusza Gugały. A praktyczne - z ośrodka Karola Kapłona.
Nasi Czytelnicy z uwagą śledzą to, co dzieje się na i przy dworcu PKP. Zadają wiele pytań i proponują zmiany, by podróżowało się nam bezpieczniej i wygodniej.
Filmowcy pracujący nad drugim sezonem „Watahy” opuścili już Bieszczady. Premiera serialu jesienią. Kto jeszcze zainteresował się podkarpackimi plenerami i historiami?
Ponad pół wieku temu objął schronisko na Połoninie Wetlińskiej. Stał się legendą Bieszczadów.
Komentarz redaktora Tomasza Malety
Jeszcze 6 lat temu w regionie uczyło się 70 tysięcy studentów, dziś już o 20 tysięcy mniej.
Szpital Pluszowego Misia zawitał już do setek dzieci i wyleczył setki misiów w naszym mieście. Oswaja z badaniami, zabiegami i doktorami. By dzieci się nie bały i dbały o swoje zdrowie
Nie mają tremy, gdy kilka tysięcy lekarzy na całym świecie patrzy się im na ręce, kiedy operują, ale zjada ich kiedy muszą stanąć na scenie, aby zagrać na koncertach dla publiczności
Walczące o awans Wigry Suwałki na własnym boisku uległy Sandecji i spadły na siódmą pozycję.
Rząd popiera projekt poselski, który zakłada zmiany w zasadach finansowania OSP. Pieniądze z ubezpieczenia ma dzielić straż zawodowa. Z Podlaskiego płynął pełne obaw o dalszy rozwój głosy ochotników.
Jeden proces czeka na rozpoczęcie już rok. Teraz doszedł drugi i też szybko się nie zacznie. Przykurzona już nieco sprawa korupcji znanych szczecinian wchodzi w nową fazę
Przed wielu laty z wypiekami na twarzy czytałam „Heban” Ryszarda Kapuścińskiego. Zafascynowana lekturą, która nasunęła mi wiele pytań, pomyślałam, że chętnie zadałabym je autorowi. Choć był już wieczór, zadzwoniłam do zaprzyjaźnionej redaktorki...
Hokeista Tomasz Malasiński o mistrzostwach świata dywizji I grupy A w Kijowie, STS-ie Sanok i swoim życiu w Anglii.
Jest kilka krajów, w których żyjąc, odczuwa się szczęście. Przez długi czas na czele miejsc szczęśliwych stała Dania, teraz Norwegia. Padło nawet pytanie, czy nie powinno tam powstać Ministerstwo Szczęśliwości. Może przy okazji świąt powinniśmy...
Kaplica Zygmuntowska, zwana perłą polskiego renesansu, to najcenniejsza kaplica w krakowskiej katedrze. Do jej budowy sprowadzono mistrza z Florencji.
Jego dzieci już dorosły i przejmują piekarski biznes. Dzięki temu więcej czasu poświęca Sandecji. - U progu ekstraklasy muszę trwać przy drużynie - mówi prezes klubu i „Osobowość Roku 2016".
W mieście już od początku wojny brakowało żywności. Chleb można było kupić tylko na wsi. Jeśli udało się zdobyć coś do jedzenia, na ciepły posiłek nie było szans. Opał też był na wagę złota.
Chorobę zdiagnozowano u dziewczynki rok temu, tuż po tym, jak przyjęła I komunię świętą. Sara nadal jest pod opieką onkologów, leczenie potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy.
Znanego trenera siatkówki z USA Barry’ego Goldberga spotkaliśmy w Muzeum Polaków Ratujących Żydow podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów, w Markowej.
Po pięciu tygodniach śpiączki, tuż przed Wielkanocą, odszedł profesor Jerzy Vetulani, neurobiolog, psychofarmakolog. O wybitnym naukowcu pisze współautorka jego książek, a nasza dziennikarka - Maria Mazurek.
Międzywojenną Polskę, jak była długa i szeroka, oblatywała stale chmara niebieskich ptaków. Oszuści ci żyli z naciągania ludzi. Wcielali się często w postaci ważnych urzędników państwowych bądź arystokratów, zakładali sutannę albo mundur....
Decyzją władz miasta zabytkowy Dom Nauczyciela w Sopocie trafi w ręce ZNP bez przetargu i za połowę ceny. Radni PiS nie kryją oburzenia.
15 kwietnia 1912 Urodził się Kim Song-ju, znany jako Kim Ir sen W Korei Północnej lata liczą się od dnia jego narodzin, czyli od soboty jest tam 106. rok życie satrapy jest pełne tajemnic Oficjalny życiorys do cna zakłamano Koreańczycy uczeni...
Polskie drogi są bliskim tematem znakomitej większości dorosłych osób. Także wiele spostrzeżeń i przemyśleń wzbudza codzienne przemieszczanie się ulicami Białegostoku.
Główny powód to wcześniejsze przejścia na emerytury. Brakuje młodej kadry
List z prośbą o interwencję „w obronie dzieci, które stały się zakładnikami sporu politycznego i związkowego” do rzecznika praw dziecka wystosowała Rada Rodziców przy Pozytywnej Szkole Podstawowej w Kokoszkach. To ich reakcja na ruch pomorskiej...
Więcej płacimy już za ciepło. Bo mieliśmy lekką zimę. Teraz podwyżkę szykują wodociągi. Potrzebują pieniędzy na inwestycje. To już trzecia podwyżka od 2015 roku
W Nysie, Strzelcach Opolskich i Sierakowie Śląskim powstanie ich aż 220. Z roku na rok rośnie liczba skazanych, którzy pracują podczas odsiadki.
Chleba naszego powszedniego… Czy to Wielkanoc, czy Boże Narodzenie – bez pieczywa nie mogą się obyć. Nie ma święconki bez jajek, ale i chleba. Nie ma życzeń bez przełamania się pieczywem i jajkiem. - To magiczny posiłek - podkreślają etnografowie...
Złoczów, miasteczko na Podolu, które do świetności doprowadziła rodzina Sobieskich, wznosząc tam okazały zamek, rozsławiła w całej Polsce rodzina słynnych wydawców książek – Zukerkandlów.
Za pomocą łamaka, czyli tradycyjnie. Albo nowocześnie – z użyciem superwydajnego komputera. Na Opolszczyźnie rocznie kradnie się ponad 200 samochodów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.