Już co drugi Polak leczy się prywatnie. A kliniki coraz częściej oferują spłatę zabiegów na raty. Przeciętny mieszkaniec Lublina bierze pożyczkę na zabieg za 5,5 tys. zł i spłaca ją w ciągu dwóch lat.
Od stycznia rodzice sześciolatków nie płacą za przedszkole. Teraz okazuje się, że część musi zacząć płacić. Co więcej, musi też oddać pieniądze za minione miesiące. Powód? Nowa interpretacja przepisów.
Inowrocławski radny Marek Słabiński nie ustaje w walce o to, by Terminal Intermodalny powstał właśnie w Inowrocławiu.
Wszyscy zarabiamy więcej. Przeciętnie, bo np. pensje w handlu to niewiele na tle informatyków.
Powykręcane stawy, nadwyrężone kręgosłupy, pozrywane mięśnie. To codzienność zawodowych tancerzy, którzy walczą o wcześniejsze emerytury. 45-latek to wrak, który nie ma się gdzie podziać.
O tym, jak wygląda dzisiaj system przyznawania rent i o planowanych zmianach, które czekają na ubezpieczonych rozmawiamy z Małgorzatą Korbą, rzeczniczką lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Liberator bombardował rafinerię w Oświęcimiu. Trafiony, nie zdołał przedostać się za linię frontu. Katastrofę w Trzemesnej upamiętnia od kilku dni tablica. Lotnicy cudem wyszli żywo z opresji.
Prosektorium w Sulechowie stało się sławne. W internecie. Jego zdjęcia komentowane były w atmosferze skandalu. Czy niezasłużenie?
Prokuratura chce zakończyć śledztwo ws. wypadku Dimy. Obrońca podejrzanego domaga się, by śledczy przeprowadzili eksperyment przy użyciu maszyny, która... zmiażdżyła rękę młodego Ukraińca.
Ks. Kazimierz Sowa jest jednym z najbardziej znanych kapłanów. Nie kryje sympatii do PO i niechęci do PiS. Przyjaciele twierdzą, że jest dobrym człowiekiem. Przeciwnicy zarzucają mu pychę, próżność i zachłanność
Pięć miesięcy temu lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a gdy znalazł się w stanie wegetatywnym, uznali, że nie będzie poprawy. A jednak Macieja udało się obudzić.
O mordach na Kresach dowiedziała się w pociągu, którym jechała z Wiednia na wschód. I nie mogła zrozumieć dlaczego ludzie, którzy przez pokolenia żyli obok siebie zaczęli się mordować...
Literka „O” - czyli ospa wietrzna, którą lepiej jest przejść w dzieciństwie, bo wtedy ma najłagodniejszy przebieg. Daje odporność na całe życie. To bardzo zaraźliwa choroba. Wirus przenosi się nie tylko drogą kropelkową, ale też z ruchem powietrza...
Zasada konfiskaty rozszerzonej ma dać państwu narzędzia odbierania dochodów grupom przestępczym. Prawnicy mają jednak pewne wątpliwości.
Z anonimowych doniesień wynikało, że wysoki rangą policjant z Pleszewa molestuje podwładne. Obwiniany policjant i jego szefowie zaprzeczali. Ich zapewniania potwierdziła kontrola z KWP.
Jej mama pracowała po dwanaście godzin dziennie, aby córka mogła spełnić swoje marzenia. I udało się. Dzisiaj Joanna Krupa jest jedną z najsłynniejszych fotomodelek. I nie zamierza poświęcić kariery dla ratowania małżeństwa.
Pewnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu próbował jakiejś diety, są tacy, którzy żyją na dietach nieustannie. Z różnym zresztą skutkiem. Może dlatego, że najważniejsze to znaleźć dla siebie optymalny sposób żywienia, ruszać się i cieszyć się...
Rozmowa z Anetą Żukowską, 33-letnią filozofką, pisarką i antropolożką kultury, chorą na raka.
Chociaż po ścieżkach rowerowych mogą jeździć tylko rowerzyści, wiele osób łamie przepisy. Za spowodowanie wypadku na ścieżce rowerowej można usłyszeć nawet zarzuty.
21 marca 1098 r. Powstaje zakon cystersów. W XII i XIII stuleciu był największą potęgą w świecie chrześcijańskim. Gdyby nie cystersi, świat zachodni stałby dzisiaj na niższym poziomie cywilizacyjnym.
Poznańscy naukowcy rozpoczynają nietypowe badania. Chcą stworzyć referencyjny genom mieszkańca Polski, czyli coś, co będzie odpowiednikiem metra z Sèvres w genetyce.
Prokuratura Krajowa chce, aby minister edukacji wystąpiła do kuratorów oświaty, aby podjęli działania prewencyjne w związku z grą, która doprowadza do samookaleczeń dzieci.
28 lutego 1981 r. zapadła decyzja o wprowadzeniu kartek na mięso. System ruszył 1 kwietnia. Kartki istniały do końca lipca 1989 r. Rozmowa z dr. Andrzejem Zawistowskim z Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej SGH.
Wódka jako lekarstwo. Szczególne upodobanie do gorzałki przejawiali Rosjanie.
Stary Rynek w Poznaniu. To kwadratowy plac wytyczony około 1253 roku. Uchodzi za jeden z najpiękniejszych w kraju i w Europie. Warto poznać historię jego kolorowych kamienic.
Zawsze świeża, aktualna gazety, którą Ty i Twoi pracownicy pobiorą w kilka sekund. Pełny, nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów publikowanych w nowosci.com.pl oraz plus.nowosci.com.pl. Możliwość pobierania archiwalnych wydań gazety w...
Do końca życia Józef Piłsudski milczał na temat swojej współpracy z służbami Japonii i państw centralnych. Oto jak wykorzystał ją do realizacji polskiego programu niepodległościowego.
Święto Niepodległości kojarzy nam się z datą 11 listopada i postacią marszałka Piłsudskiego. Jednak dzieło odzyskania wolności to prawdziwy kalejdoskop postaci, miejsc i zdarzeń.
Wokół ks. Jerzego Popiełuszki toczyła się wielka gra. Uczestniczyła w niej PRL-owska elita władzy i sowieckie służby specjalne, a może i Kreml. Rozmowa z Tomaszem Wiścickim, biografem ks. Popiełuszki.
Niemcy zmuszają chłopów do uprawy kartofli. Francuzi wymyślają fortel. Kwiaty ziemniaka zdobią królewską butonierkę.
Podstawą dobrych nalewek są przede wszystkim wysokiej jakości składniki, czyli zdrowe owoce, świeże zioła i odpowiedni spirytus. Do zrobienia dobrej nalewki niezbędna jest również... cierpliwość.
Polscy rysownicy i scenarzyści podjęli się kontynuacji słynnej serii komiksów Janusza Christy o słowiańskich wojach Kajku i Kokoszu
Cesarzowi Henrykowi II nie udało się sforsować zachodniej granicy polskiego państwa. Miejsce bitwy w Lesie Dziadoszyców to jedna z większych zagadek lubuskiego średniowiecza
Byłem i jestem Polakiem - mówił o sobie Józef Rotblat - jeden z twórców amerykańskiej bomby atomowej i zarazem laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1995 r.
15 sierpnia 1920. Trwa Bitwa Warszawska. Bolszewicy próbują zdobyć Warszawę. Oddziały ochotnicze bronią stolicy. Nad Wieprzem szykuje się polskie kontruderzenie. Piłsudski stosuje zaskakujący ruch.
Rok 1965. Wigilia Bożego Narodzenia. W wielu domach szczęśliwy, pełen rodzinnego ciepła dzień. I wieczór. Dla dyżurnych strażaków z Słupskich Fabryk Mebli zakończył się jednak tragicznie. W wypadku zginął jeden z nich, drugi został kaleką....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.